Як виростити гіппеаструм.

Гиппеаструм був завезений до Європи з Південної Америки. Популярність у любителів кімнатного квітникарства він отримав завдяки незвичайно ошатним квітам. Примітна властивість цієї рослини - можливість регулювання термінів цвітіння. Якщо цибулину гиппеаструма посадити восени, то до різдвяних свят розквітне «лицарська зірка».
Вам знадобиться
  • - цибулина гиппераструмів;
  • - універсальний грунт;
  • - керамзит;
  • - добриво для квітучих рослин;
  • - квітковий горщик.
Інструкція
1
Оберіть цибулину для посадки. Вона повинна бути великою, без слідів захворювання, досить щільної на дотик. Чим більше обрана цибулина, тим тривалішим і рясніше буде цвітіння. Замочіть її на 1:00 у воді кімнатної температури.
2
Підберіть горщик для посадки гиппеаструма діаметром на 6-8 см більше діаметру цибулини; глибиною - близько 15 см. Квітковий горщик для посадки гиппеаструма повинен мати кілька великих дренажних отворів.
3
Насипте на дно шар керамзиту товщиною 2-3 см. У ґрунт для посадки гиппеаструма додайте кілька шматочків деревного вугілля - це запобіжить загнивання цибулин. Насипте поверх керамзиту шар грунту і злегка його зволожите.
4
Помістіть цибулину гиппеаструма так, щоб вона виступала над поверхнею ґрунту не менше ніж на 1/3. Інакше рослина не буде цвісти, віддаючи всі сили утворення «діток».
5
Поставте горщик з цибулиною на південно-західне або південно-східне вікно. Гиппеаструм - рослина світлолюбна.
6
Поливайте рослину з обережністю. Не допускайте надмірного зволоження грунту - цибулина може загнити. Кращий спосіб поливу гиппеаструма - кореневої. Наберіть воду в широку миску і помістіть в неї горщик з цибулиною. Через 30-40 хвилин, як тільки грунт достатньо зволожиться, переставте його на піддон. Збільшуйте полив у міру зростання квіткової стрілки - чим вище стрілка, тим рясніше і частіше полив.
7
Як тільки висота стрілки досягне 15 см, внесіть універсальне квіткове добриво. У період цвітіння удобрювати рослина слід щотижня.
8
Після того, як гіппеаструм відцвіте, зріжте цветонос. Листя видаляти не слід - з них цибулина отримує додаткові поживні речовини. Після того як листя зів'януть - обірвемо їх.
9
Організуйте гиппеаструма період спокою. Для цього вийміть цибулину з горщика, обтрусіть грунт і помістіть її в поліетиленовий пакет з тирсою. Покладіть пакет з гиппеаструмом в темне, прохолодне місце. Можна на нижню полицю холодильника. Період спокою у цієї рослини триває 2-3 місяці.