Як вирізати врослий ніготь.

Таке захворювання, як врослий ніготь, відомо, на жаль, великій кількості людей. До нього приводять носіння вузького взуття, неправильно зроблений педикюр, спадкові та інші причини. У будь-якому випадку, якщо не звертати увагу на цю проблему, надалі можна отримати не тільки біль при ходьбі, але й гнійне запалення. Вирізати врослий ніготь необхідно для того, щоб не допускати запалення нігтьового валика.
Вам знадобиться
  • - шавлія, ромашка, звіробій;
  • - ялицеве масло або чайний гриб;
  • - мазь Вишневського;
  • - іхтіолова мазь;
  • - алое.
Інструкція
1
Якщо ваш ніготь ще не сильно вріс і у нігтьового валика немає гною, спробуйте щодня не менше трьох разів робити теплі ванночки з додаванням солі або слабкого розчину марганцівки з харчовою содою. Після 10-15-хвилинного розпарювання нігтя ви можете обережно обрізати врослий ніготь. Ці ванночки зменшують біль, розм'якшують шкіру і сам ніготь. У воду ви можете додавати відвари лікарських трав - шавлії, ромашки та звіробою.
2
Коли ви зрізуєте ніготь, постарайтеся робити це рівно, по горизонталі, без гострих кутів і заокруглень. Краю згладжуйте за допомогою пилки для нігтів. Для попереднього розм'якшення можете зробити примочки з ялицевої олії або чайного гриба.
3
Після того, як ви вирізали врослий ніготь (дуже коротко його обрізати не можна), обережно вставте шматочок стерильної вати під вростають край. Міняйте таку вставку щодня до тих пір, поки ніготь не підросте.
4
Якщо ж вростання нігтя вже призвело до запального процесу і появі гною, використовуйте мазі, які здатні «витягувати» гній і запобігати інфікуванню рани. Це можуть бути, наприклад, мазь Вишневського або іхтіолова. Можна прикласти до пошкодженої шкірі і очищений лист алое.
5
Мазь нанесіть на бинт, складений у кілька шарів, і прикладіть до того місця, де вріс ніготь. Потім оберніть палець поліетиленом і зав'яжіть бинтом, а потім надіньте шкарпетку для фіксації пов'язки. Вранці спробуйте акуратно вирізати врослий ніготь і знову зробіть пов'язку.
6
Якщо біль не припиняється, а кількість гною збільшується, не тягніть час - зверніться до хірурга. Лікар видалить врослий ніготь і гній, очистить рану і накладе знеболююче або антисептичний засіб.
7
Зробіть лазерну корекцію нігтьового валика. У цьому випадку вирізається тільки вросла частина нігтя, і забирається наросшая навколо нього шкіра.
8
Після того, як врослий ніготь зрізаний, важливо не допустити його повторного вростання. В даний час в клініках розроблені спеціальні методики з розміщення пластин з металу або пластику, які виправляють врослі нігті. Але, крім того, слід дотримуватися і деяких гігієнічних вимог: носіть зручне взуття з натуральної шкіри, регулярно доглядайте за ногами, не користуйтеся чужими банними приладдям. І що особливо важливо - правильно робіть педикюр.