Як надрукувати кросворд.

Microsoft Office Word - унікальна програма в своєму роді. Вона дозволяє не тільки набирати текст і його роздруковувати, але також працювати з таблицями, створювати макроси і навіть кросворди. Для багатьох це буде новиною, але для кросворду зовсім не обов'язково встановлювати додаткові утиліти.
Вам знадобиться
  • Microsoft Office Word.
Інструкція
1
Для швидкого і коректного виконання такого елементу як кросворд, рекомендується використовувати MS Word 2007 або новіше. У відкритому вікні редактора перейдіть до вкладки «Розмітка сторінки». Щоб розмістити потрібну кількість осередків натисніть на кнопку «Поля» і задайте мінімальне значення, вибравши опцію «Вузьке».
2
Тепер ви можете створити таблицю, в якій помістяться всі слова вашого майбутнього кросворду. Намалюйте таблицю самостійно, або створіть її за допомогою автоматичного інструменту «Таблиця» на вкладці «Вставка». На панелі «Вставити таблицю» вкажіть необхідну кількість рядків і стовпців. Рекомендується створювати кросворд по заздалегідь створеному на папері ескізу, таким чином ви зможете заощадити велику кількість свого часу.
3
Відформатуйте вийшла таблицю: виберіть рядок або стовпець і видаліть їх через контекстне меню. Тепер зразок кросворда готовий, збережіть його, щоб наново не конструювати цю таблицю. Ви можете зберегти її у вигляді шаблону, для цього натисніть на кнопку з логотипом Office, виберіть елемент "Зберегти як", потім натисніть на пункт «Шаблон Word». У вікні, вкажіть ім'я файлу, директорію для зберігання і натисніть кнопку збереження.
4
В порожні клітини вставте відповіді на складені питання, а порожні клітки заповніть будь-яким кольором, бажано будь-яким відтінком сірого, щоб не звертати на нього уваги. Виділіть непотрібні осередки і в контекстному меню виберіть «Кордони і заливка». Після вибору кольору натисніть кнопку «ОК», щоб закрити вікно.
5
Трохи нижче таблиці з кросвордом, осередки якого стоїть очистити від правильних відповідей, розмістіть список питань. Першими мають бути питання по горизонталі, потім по вертикалі. Тепер можна приступати до друку свого твору.
6
Для зручності друку рекомендується розмістити кросворд з питаннями на одному аркуші. Спробуйте зменшити розмір таблиці, натиснувши на неї і потягнувши лівою кнопкою миші маленький порожній квадрат в правому нижньому кутку. Також рекомендується зменшити шрифт або змінити його на той, який буде більше заповнювати порожнього простору, ніж попередній.
7
Буває й так, що кросворд значно перевищує розміри аркуша, не допомагає навіть зміна меж документа, а також його відступів. В цьому випадку краще всього розмістити частину тексту на іншому аркуші. В якості економії паперу можна віддрукувати лист з двох сторін, але як правило, постійно перевертати лист досить-таки незручно.