Як прати вовняну річ.

Вовняні вироби потребують особливого делікатному зверненні. Після звичайної прання вовняна річ може втратити форму: розтягнутися або «сісти». Щоб цього не сталося, вироби з вовни слід правильно прати і сушити.
Інструкція
1
не замочуйте вовняні речі перед пранням без крайньої необхідності. У разі якщо вовняне виріб сильно забруднене, можна замочити його на 1-2 години в теплій воді з нашатирним спиртом (2 столові ложки спирту на 5 літрів води).
2
Використовуйте більше води, оскільки прання виробів з вовни вимагає більшого її кількості, ніж прання х/б виробів. При цьому постарайтеся скоротити час прання. Температура для прання вовни не повинна перевищувати 30 градусів, при цьому неприпустимо використовувати зовсім холодну воду.
3
Предпочтительней ручне прання вовни. Але, якщо ви вирішили попрати вовняне виріб в пральній машині, то вибирайте спеціальний режим. Зазвичай в сучасних машинках-автоматах передбачена особлива програма для прання вовни, але якщо такої програми немає, вибирайте режим делікатного прання.
4
Використовуйте спеціальний засіб для прання вовни. Його можна купити в будь-якому супермаркеті. Також ефективна прання вовни в розчині сухої гірчиці (100 грам гірчиці на 5 літрів теплої води). До речі, порошок гірчиці можна використовувати не тільки для ручного прання вовни, а й для прання в машинці (суха гірчиця додається до відділення для порошку).
5
Шерсть після прання деформується, якщо ви будете терти, перекручувати і вичавлювати річ. Цього не станеться за умови правильного поводження з вовною: під час прання легко перебирайте вовняне виріб руками, а для видалення води - трохи його стисніть.
6
Ретельно прополощіть вовняну річ в теплій воді. При останньому полосканні додайте у воду оцет (1 ст. Ложка оцту на 5 літрів води). Не використовуйте для полоскання холодну воду: через температурного перепаду волокна шерсті можуть звалятися.
7
Для сушки розкладіть вовняне виріб на будь-якій плоскій горизонтальній поверхні, попередньо розстеливши на ній чисте махровий рушник. Ні в якому разі не сушіть вовняні речі на батареї або на яскравому сонці.