Як зв'язати гетри спицями. Як зв'язати гетри на кругових спицях.

Чи не можете знайти в магазині гетри , які б вам сподобалися? Зв'яжіть гетри самі! Всього 2-3 вечора за переглядом улюбленого серіалу - і ви станете володаркою єдиних і неповторних гетр, а головне - таких, як вам хочеться.
Вам знадобиться
  • - Спиці підходящої для обраних ниток товщини
  • - Приблизно 150-200 гр. пряжі
  • - Сантиметр
Інструкція
1
Виберіть пряжу. Підберіть відповідні по товщині спиці. Зазвичай для пряжі середньої товщини беруть спиці № 3.
2
Зв'яжіть зразок: для гетр найкраще підходить в'язка гумкою 2 через 2. Наберіть на спиці 40 петель і пров'яжіть 20 рядів. Виміряйте. Тепер виміряйте обхват ноги в тому місці, до якого повинні доходити ваші гетри. Розрахуйте кількість петель.
3
Наберіть на кругові спиці потрібну кількість петель. Можна також в'язати на 4 спицях: для цього наберіть на 2 з них кількість петель, яке ділиться на 4, і після цього розділіть петлі по 4 спицям. Всього у вас повинно бути 5 однакових спиць - п'ята залишається вільною.
4
Пометьте кольоровий ниткою першу петлю, щоб точно знати, скільки рядів ви зв'язали. В'яжіть по колу гумкою: 2 лицьові петлі, 2 виворітні. Довжину гетри виберіть на ваш розсуд. В кінці закрийте всі петлі, дотримуючись діцевие і виворітні.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ON0pERm_eiE
Гетри - це одна з тих речей, які не тільки вносять в туалет жінки завершальну ноту, але і утеплюють її ноги в холодну пору року. Хороші гетри не обов'язково купувати в магазині, адже зв'язати їх зможуть навіть початківці майстрині.
Гетри в'яжуться простіше, ніж шкарпетки, так як в них відсутні п'яткова і носова частини. В'язання слід починати зверху, так як верх повинен утримувати все виріб на нозі, а перший ряд завжди виходить тугіше інших, до того ж і виглядає він акуратніше. Гумка гетрів може розташовуватися на середині щиколотки, вище коліна або в будь-якому місці між цими двома точками, але найчастіше вона розташована трохи вище виступаючої частини литкового мишци.Для розрахунку петель необхідно пов'язати пробний зразок, використовуючи основний узор, після чого вираховується кількість петель в одному сантиметрі. Наприклад, зразок з 30 петель за вирахуванням кромочних має ширину в 12 см, тобто в 1 см поміщається 2,5 петлі. За допомогою кравецької сантиметра, накладеного в місці розташування верхньої частини виробу, вимірюється обхват ноги, після чого можна буде розрахувати кількість набраних петель, помноживши отримане значення на 2,5.Для вив'язування гетрів слід обзавестися короткими панчішними спицями і пряжею. Щоб вони не сповзали вниз по нозі, перші ряди повинні бути виконані гумкою. Схема простої гумки виглядає як чергування лицьової та зворотньої петлі, однак замість звичайних петель можуть використовуватися схрещені, замість одинарних - парні, а то й зовсім містять елементи джгутів. П'яти рядів буде достатньо, однак якщо виріб планується зробити з вилогами, то гумка повинна займати як мінімум кілька сантіметров.Дальнейшій візерунок може виконуватися по тій же схемі, але для рельєфності її слід змінити. Найчастіше використовуються джгути, коли при в'язанні кілька петель знімаються на додаткову спицю, розташовану перед або за полотном, а потім повертаються назад. Такі гетри будуть відрізнятися підвищеною щільністю і підійдуть для шкарпетки взимку. Однак в літню прохолоду в них буде жарко, і для виготовлення тонких виробів краще зупинитися на ажурних узорах, виконаних за допомогою накидов та інших технік.Убавленія не обов'язкові: щільно охоплювати ногу в верхній частині, знизу гетри будуть вільними, складчастими, що особливо ефектно виглядає при накладення на взуття. Якщо є бажання зробити їх облягаючими, то через кожні кілька рядів по внутрішній частині вироби слід провязивать дві петлі разом. Коли довжина кругового полотна досягне щиколотки, необхідно буде ухвалити рішення про зміну візерунка на гумку або продовженні його до закінчення вироби - при цьому низ вийде злегка расклешенним.