Як шити спідницю.

Таїнства пошиття спідниць пояснювали ще, напевно, в дитинстві на уроках праці, але з часом ці знання абсолютно стерлися з пам'яті. І якраз тоді, коли захочеться спробувати зшити її самої, розумієш, що начисто забула всі премудрості.

Отже, насамперед, щоб пошити спідницю правильно, потрібно зняти мірки і зробити викройку.В масовому виробництві знають, як шити спідницю за вимірюваннями типових фігур, але для індивідуальної викрійки варто уважно поставитися до вимірювання всіх необхідних величин . Мірки краще знімати поверх білизни. Класичні мірки - це напівобхват талії і стегон. Все мірки полуоб'ёмов і ширини враховуються в половинному розмірі, в довжину - в повному. Слід враховувати також відмінності вашої фігури від стандартної, наприклад, виступаючий живіт або круті стегна. В цьому випадку потрібно також виміряти бажану довжину спідниці до підлоги спереду, збоку та ззаду. Не забувайте про надбавку на вільне облягання! Якщо ви хочете пишну спідницю, значить, потрібна відповідна ткань.Определіть бажану довжину спідниці - олівець просто - встаньте перед дзеркалом у взутті, яку збираєтеся носити з майбутньою спідницею, і прикладіть до стегон відріз тканини. Переміщайте його вгору і вниз, щоб визначити оптимальну довжину, найбільше підходящу вам.Основной моделлю для побудови креслення спідниці є її прямий двошовний варіант. Вона підходить жінці будь-якого віку, а шити її можна майже з будь-якого виду тканини. Якщо тканина не однотонна, а з орнаментом або малюнком, задумайтеся про те, як доречніше підігнати її при розкроюванні. Якщо шити спідницю, чи не розширюючи її до низу, то в готовому вигляді вона буде здаватися зауженной. Така спідниця краще буде виглядати на жінці з високими бёдрамі.Важний процес в підготовці тканини до розкроюванні - її декатирування. Декатирування - це обробка тканини для її усадки. Раніше декатирування виробляли, загортаючи відріз в мокрий рушник, але з появою прасок з регульованою температурою і вологістю стала можлива обробка тканини паром. Декатирування проводять для тканин з вмістом натуральних волокон більше 50%. До натуральних волокнам відносять шерсть, шовк, льон, бавовна та деякі інші. Перед покупкою тканини дізнайтеся її склад, щоб зрозуміти, чи потрібно проводити декатіровку.После обробки тканини і підготовки викрійки можна приступати до роботи. Подумайте про те, як буде застібатися ваша майбутня спідниця - на гудзики, гачки або блискавку. Пам'ятайте, що декоративні елементи можуть як зіпсувати, так і прикрасити виріб.

Атлас - фабричний матеріал, який використовують для виробництва блискучою, гладкою і тонкої тканини. З неї вже роблять весільні сукні або постільну білизну. Через те, що дану тканину легко порвати, важливо виконувати рекомендації по пошиву речей з атласу.
Вам знадобиться
  • - Атласовим тканина;
  • - спиці;
  • - нитки;
  • - папір;
  • - стіл;
  • - крейда/ручка.
Інструкція
1
Виберіть підходящий вид атласу для вашої роботи, оскільки даний матеріал має різні характеристики і рівень якості. Якщо ви тільки починаєте, то вам підійде ацетатний атлас, оскільки він досить дешево коштує і служить відмінним матеріалом для навчання пошиву. Але якщо вам потрібно проробити більш серйозну роботу, як, наприклад, весільна сукня, то вам буде необхідний більш дорогий вид цієї тканини, а саме атлас з поліестеру або шовку. Це найкращий матеріал для пошиття такого роду речей.
2
Виберіть зі світлої або тьмяною боку тканини, ту, яку ви хочете бачити в правій частині або ж - буде на видною стороні. Далі зробіть всі виміри за допомогою крейди кравця або гелевою ручки на перевертнів стороні тканини, оскільки дуже складно повністю вимити сліди від маркувань з поверхні атласу.
3
Витягніть вашу тканину і прикріпіть її на паперову поверхню для того, щоб ви змогли працювати зі слизьким матеріалом. Робіть все можливе, щоб тримати краю тканини відповідно до краями столу. Також переконайтеся, що ви не притискаєтеся на трохи навислу тканину, так як складки з Атласовим тканини надзвичайно важко (а іноді й неможливо) буде прибрати.
4
Використовуйте мусліновий тканину або іншу в якості заміни для отримання точних розмірів одягу. Це потрібно для того, щоб вам не довелося вносити зміни в заготовлену Атласовим тканина, яка швидко забруднюється. Під час шиття, йдіть спицями по швах і подолу тканини, щоб не покоробити поверхню атласу швейними інструментами, сліди від яких будуть дуже помітні на блискучій поверхні виробу.
5
Зробіть відбиток швів після зшивання, щоб об'єднати стяжки. Після прожміте і відкриті шви. В обох випадках використовуйте техніку прожіма, яку ви використовували при заготівлі атласу. Це потрібно для того, щоб не пошкодити вже готовий виріб, з яким ви працюєте.
Зверніть увагу
Звертайтеся з Атласовим тканиною дуже акуратно.
Корисна порада
Порадьте в ательє, яку вид Атласовим тканини вам краще використовувати для пошиття тієї чи іншої речі.