Як вшити потаємну блискавку.

Вшивання потайною блискавки - справа досить клопітка, але не таке складне, як здається на перший погляд. Потайними прийнято вважати ті блискавки, які з лицьового боку речі не видно. Проте, вибираючи потаємну блискавку, подбайте, щоб вона підходила за кольором до кольору вироби. Тому що сам бігунок видно буде, а він зазвичай під колір блискавки, та й з вивороту будь якісний виріб має виглядати бездоганно.
Вам знадобиться
  • Блискавка
  • Нитки
  • Голка
  • Швейна машинка
  • Лапка для блискавок
Інструкція
1
Щоб шви виконати акуратно пропонується виконувати вшивання блискавки в Стачать шов, а не при відкритих зрізах, оскільки останнє часто викликає труднощі.
2
Для початку стачайте шов, в якому буде «сидіти» ваша блискавка і обмітайте його краю зигзагом або оверлоком. Дрібними стібками змітайте розріз під блискавку, щоб мати чітку лінію для притачивания застібки. І не забудьте разутюжіть. Коли разутюжіть, ці наметочним стібки можете видалити. Вони нам більше не знадобляться.
3
Довжина застібки повинна бути довше розрізу, приготованого під неї на 1,5-2 см.
4
Виверніть виріб на виворіт. Відкрийте блискавку і складіть одну її сторону обличчям до обличчя з припуском розрізу. Край тасьми блискавки повинен збігатися з краєм розрізу. Приметайте цю сторону застібки до припуску (але не наскрізь!). Приметувати сміливо прямо посередині тасьми і головне, міцно закріпіть нитку на початку і кінці. Щоб при пришиванні на машинці застібка не зміщувати. Початок застібки повинно бути у верхнього краю вироби з відступом в 1 мм.
5
Аналогічним чином приметайте і другу сторону застібки. Перевірте, чи рівно вметана блискавка в шов. Для цього закрийте блискавку, виверніть на лицьову сторону і подивіться. Не повинно бути ніяких нерівностей, горбів і тому подібних дефектів.
6
Якщо все вам подобається, можете приступати до машинного вшивання блискавку. Для цього є спеціальні лапки, але якщо ви професійно не займаєтеся шиттям, то придбавати спеціальну лапку для потайної блискавки сенсу не має. Використовуйте звичайну лапку для вшивання блискавок. Головне при цьому, щоб лапка пересувалася, і можна було прошити обидві тасьми в одному напрямку. Спіраль повинна бути зліва від голки, блискавка відкрита. Закріплювати кінець рядка не варто. Краще зробіть це вручну. Аналогічним чином приточують і другу сторону. Напрямок і в тому і в іншому випадку - від кінців до вершини, але ніяк не навпаки.
7
Тепер закрийте блискавку, виверніть свій виріб на лицьову сторону і помилуйтеся результатом. Залишилося тільки разутюжіть і видалити нитки намітки.
Мало хто може похвалитися хорошими навичками роботи на швейній машинці, особливо слабкі в цьому представники сильної статі. Трюки, що дозволяють зробити одяг набагато красивіше, здатні виконати справжні майстри, яскравим прикладом є вміння вшивати потаємну блискавку в спідницю або брюки.
Інструкція
1
Починайте з наступного: шов, в якому ви розташуєте свою потаємну блискавку, необхідно стачать, обмітати краю (зигзагом або на оверлок) і разутюжіть. Сама застібка-блискавка повинні бути дещо довше розрізу для застібки, приблизно на 1,5-2 см.
2
Вивертайте виріб на зворотну (виворітну) сторону. Відкриваєте блискавку і складаєте одну зі сторін її тасьми обличчям до обличчя з будь-яким з припусков розрізу під блискавку-застібку. Запам'ятайте - тасьма блискавки повинна лежати на припуску, а край її зубчиків повинен точно збігатися з відпрасованим краєм розрізу!
3
приметувати посередині тасьми, так швидше і зручніше. Необхідно подбати хіба що про хороше закріпленні нитки на початку і кінці наметочним рядків, щоб застібка не зміщувати, коли ви будете втачівают її на машинці. Намітки в вершині розрізу закінчувала врівень з розрізом; саме по наметочним нитки ви зорієнтуєтесь, де зупиняти голку швейної машини при Втачіваніе. Після цього аналогічно приметайте другу сторону тасьми до іншого припуску розрізу під блискавку-застібку, тільки зробити це потрібно в протилежному напрямку - починати треба сторони бігунка блискавки. Це необхідно для того, щоб не з'явилося нерівностей в вершині розрізу під блискавку. Розтягувати тканину вироби під тасьмою не слід, інакше після закінчення вшивання блискавка лежатиме нерівно, з буграми.
4
Перейдіть до машинної обробці. Лапку слід використовувати спеціалізовану. Укладаєте потрібну сторону тасьми відкритою застібки під лампу так, щоб спіраль перебувала зліва від голки. Розкриваєте спіраль нігтем, щоб можна було побачити лінію шва між тасьомкою і спіраллю - виступ встановіть у лапки саме на цю лінію шва. Надалі спіраль триматиметься відкритою без вашої участі. Починайте приточують тасьму, стежачи при цьому, щоб виступ лапки не збивав з кордону. Зупиняєте строчку точно в тому місці, де закінчується намітка. Закріпку машинкою краще не робити, зав'яжете нитки вручну. Потім аналогічно пристрочують другу сторону блискавки. Видаляйте намітку, зав'яжіть кінці на нитках вузликами. Закрийте застібку.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=X0sXnd9stsU
Зверніть увагу
Правильно вшита потайна застібка-блискавка не видна в шві сукні. Зазвичай потаємну блискавку вшивають в середній шов спинки сукні або спідниці. Однак, якщо ви вирішите вшити потаємну застібку-блискавку в бічний шов сукні або спідниці, враховуйте, що може деформуватися форма бочка сукні або спідниці, якщо ви неправильно вошьете потаємну блискавку, або якщо матеріал сукні або спідниці дуже тонкий.
Корисна порада
Зазвичай, ширина тканої основи дорівнює 1,5 см. Це дуже важливо, так як ширина припуску на шов в тому місці, куди потрібно вшити блискавку, повинна дорівнювати ширині тканої основи блискавки; Якщо на вашій швейній машинці немає спеціальної лапки для ушивання потайной блискавки, то таку застібку зручніше вшивати тоді, коли виріб ще не зшито, а тільки розкриємо і повністю підготовлено до шиття; Пам'ятайте, що при шиття важлива точність, особливо, коли доводиться вшивати потаємну блискавку.