Як дізнатися контролер флешки.

Usb-носії - аж ніяк не вічні пристрої зберігання даних. Нерідкі ситуації виходу накопичувача з ладу, коли інформація втрачається, і її неможливо ні рахувати, ні видалити. В даному випадку може допомогти прошивка мікропрограми флешки, а для цього потрібно знати тип контролера носія.
Вам знадобиться
  • - програма ChipGenius.
Інструкція
1
Знайдіть в інтернеті через пошукову систему програму ChipGenius. Також можете знайти на сайті softodrom.ru. Завантажте програму на комп'ютер і встановіть, якшо двічі по установчого файлу. Дана утиліта призначена для отримання інформації про будь-якому зовнішньому носії, підключеному через порт usb. Намагайтеся подібне програмне забезпечення встановлювати в системний каталог локального лиска операційної системи.
2
Запустіть програму ChipGenius. При старті програми відбудеться автоматичне сканування всіх пристроїв, під'єднаних до usb-порту комп'ютера. Перелік даних пристроїв програма виведе в верхній частині основного вікна. Якщо у вас є зайві USB пристрої, які можна відключити, витягніть їх, щоб програма не витрачала час на їх сканування.
3
Перейдіть та знайдіть ваш носій. Виділіть рядок з флешкою, і в нижній половині вікна з'явиться повна інформація про накопичувач. Знайдіть в виведених даних поля VID і PID. Скористайтеся вбудованої базою контролерів, щоб визначити ймовірну модель за отриманими раніше кодам VID і PID. Якщо база утиліти вам не допомогла, спробуйте скористатися додатковими програмами - наприклад, USBView або UTLite. Дані програми легко знайти в інтернеті через пошуковик.
4
Тепер, знаючи модель контролера флешки, можна знайти програму-прошивальщик і саму прошивку для відновлення працездатності пристрою. Строго дотримуйтеся інструкцій до програми при здійсненні прошивки - в іншому випадку ви ризикуєте вивести носій з ладу. Часто трапляються ситуації, що у користувачів персонального комп'ютера не виходить самостійно прошити пристрій. Якщо ви не вмієте, зверніться до фахівців.