Як перезапустити ноутбук.

Список причин зависання комп'ютера/ноутбука досить великий: збій системних файлів операційної системи, перевантаження системних ресурсів, зіпсований сектор на вінчестері, перегрів внутрішніх запчастин, вплив вірусів та інші. При зависанні ноутбука його потрібно перезапустити.
Вам знадобиться
  • - права адміністратора.
Інструкція
1
Ноутбуки, на відміну від стаціонарних комп'ютерів, не мають на корпусі кнопки Reset. Тому при зависанні системи користувачеві залишається один варіант: повністю вимкнути пристрій. Для цього потрібно натиснути кнопку включення і утримувати в натиснутому стані доти, поки ноутбук не відключиться (звичайно не більше 30 секунд). Як правило, кнопка увесь цей час тримається в натиснутому стані. Користувачі часто не чекають часу виключення, і думають, що їх ноутбук не вимикається.
2
Якщо вимикання сталося через сильного перегріву (це відчувається по ненормально гарячому повітрю поруч з вентиляційними отворами ноутбука), дайте йому час, щоб охолонути. Експлуатація ноутбука в такому стані завдасть шкоди компонентам і обов'язково призведе до швидкої поломки. Можете використовувати спеціальні підставки, в яких є вбудовані вентилятори для охолодження.
3
Якщо в результаті примусового виключення ноутбук перестав завантажуватися, скористайтеся відновленням системи. Деякі ноутбуки (наприклад, від виробника Samsung) володіють вбудованим розділом відновлення системи. Вставите диск з операційною системою і виберіть пункт "Відновлення системи".
4
Якщо після примусового виключення ноутбук не реагує на натискання кнопки живлення, звертайтеся в сервісний центр. Швидше за все, зависання пристрою сталося через внутрішнього дефекту запчастин, усунути який можуть тільки фахівці. Не намагайтеся відкрити пристрій ноутбука самостійно. Такі дії позбавлять вас гарантії на пристрій, якщо гарантійний термін ще не закінчився. Зверніться до фахівців в сервісний центр, і вам обов'язково допоможуть вирішити дану проблему, проте доведеться заплатити.
Завислий ноутбук - явище неприємне. Зависати він може через збої в роботі програм або через брак системних ресурсів. Перезавантаження завислого ноутбука може здійснюватися кількома шляхами.
Інструкція
1
Їли ви виявили, що ваш ноутбук завис, не поспішайте відразу приймати екстрені заходи. Спробуйте здійснити перезавантаження стандартними методами. Увійдіть в меню "Пуск" - "Завершення роботи" - "Перезавантаження". Якщо не виходить, спробуйте викликати диспетчер задач за допомогою поєднання клавіш CTRL + ALT + DEL. Якщо диспетчер задач успішно запустився, перезавантаження можна уникнути, знявши що не відповідають завдання і завершивши ресурсомісткі процеси. Якщо це не допомогло, натисніть в диспетчері завдань кнопку "Завершення роботи" і виберіть там рядок "Перезавантаження". Ноутбук повинен перезавантажитися.
2
Другий спосіб перезавантаження ноутбука чимось схожий на натискання кнопки Reset на стаціонарному комп'ютері. Якщо меню "Пуск" не працює і диспетчер задач не запускається, можна перезавантажити комп'ютер натисканням і утримуванням кнопки включення живлення. Цей спосіб спрацює в будь-якому випадку, оскільки утримування даної кнопки програмно відключає харчування ноутбука.
3
У випадку, якщо перші два способи не допомагають, можна вдатися до радикальних заходів. Перезавантажити ноутбук можна, від'єднавши його від електричної мережі і вийнявши з нього батарею.
Зверніть увагу
Включивши ноутбук після екстреної перезавантаження, операційна система може почати перевірку дисків на наявність помилок. Дочекайтеся закінчення цієї перевірки і переконайтеся, що помилки знайдені і ісправлени.Екстренное відключення може спричинити за собою появу меню параметрів завантаження операційної системи. Якщо операційна система не буде завантажуватися в штатному режимі, завантажте її в безпечному режимі, щоб ліквідувати наслідки виключення, не заподіявши шкоди системі.
Корисна порада
Найчастіше зберігайте результати виконаної вами роботи, так як при перезавантаженні все незбережені дані будуть безповоротно утеряни.Перед натисканням кнопки виключення або відключенням акумулятора обов'язково спробуйте "реанімувати" ноутбук стандартними засобами.