Як підключити до комп'ютера конденсаторний мікрофон.

Існує щонайменше три різновиди конденсаторних мікрофонів. Деякі з цих приладів можна підключати до комп'ютера безпосередньо, інші ж доведеться узгоджувати з входом звукової карти.
Інструкція
1
Перш, ніж підключати до комп'ютера будь мікрофони, ознайомтеся з цоколевкой відповідного гнізда на звуковій карті, яке зазвичай має червоний колір. Дане гніздо є монофонічним, причому, висновок, який є спільним в зазвичай стереофоническом гнізді, тут з'єднаний із середнім. Існують і монофонічні штекери, в яких здійснено відповідне з'єднання, а якщо такого не знайдеться, виготовте його з стереофонічного, здійснивши відповідне з'єднання. Такі штекери ніколи не підключайте до стереофонічним гнізд для навушників або колонок, щоб не викликати коротке замикання.
2
На звуковий карті є спеціальний ланцюг з конденсатора і резистора. Через резистор на мікрофон подається напруга живлення (позитивне щодо загального проводу), а через конденсатор з мікрофону знімається змінна складова сигналу. Тому в тому випадку, якщо у вас є 1,5-вольта електретний мікрофон, просто підключіть його до цього гнізда через штекер, дотримуючись полярності (мінусом до загального проводу). Перед цим визначте полярність його висновків: мінусовій висновок з'єднаний з корпусом.
3
Якщо мікрофон розрахований на живлення напругою в 3 В, при живленні від звукової карти сигнал вийде ледь помітним. Тому розв'язує ланцюг доведеться розташувати зовні. Подайте на мікрофон, також дотримуючись полярності, напруга в 5 В (від блоку живлення комп'ютера) через 5-кілоомний резистор. Падіння напруги на ньому виявиться таким, що на мікрофон припаде саме 3 В. Сигнал подайте на вхід звукової карти через паперовий конденсатор ємністю близько 0,1 мікрофарад. У всіх випадках з'єднання здійснюйте при вимкненій машині.
4
Існують також конденсаторні мікрофони, які не є електретними. Внутрішнього джерела постійної поляризації в них немає, як немає і попереднього каскаду. Підключити такий мікрофон до звукової карти безпосередньо неможливо. Скористайтеся спеціальним пультом мікшера, розрахованим на роботу з конденсаторним мікрофоном. А сигнал з лінійного виходу пульта подайте на комп'ютер.
5
А що робити, якщо всі з'єднання здійснені правильно, але звуку немає? Причина цього може бути програмної. Як в Linux, так і в Windows є спеціальна програма віртуального пульта мікшера. У ній є віртуальний регулятор гучності мікрофона, а також його вимикач. Перевірте їх положення, і при необхідності поміняйте.
Професійні мікрофони підключаються до мікшерний пульт за допомогою особливих роз'ємів типу XLR. Іноді такий мікрофон хочеться використовувати спільно з побутовим обладнанням, а псувати його, змінюючи роз'єм, шкода. Допоможе нескладний перехідник.
Вам знадобиться
  • - паяльник, нейтральний флюс і припій;
  • - мультиметр;
  • - викрутка.
Інструкція
1
Ознайомтеся з цоколевкой роз'єму типу XLR за наступною иллюстрации:http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/81/XLR_pinouts.svg...Здесь цифрою 1 позначений контакт, з'єднаний з опліткою кабелю, цифрою 2 - підключений до висновку мікрофонного капсуля, з'єднаному всередині корпусу мікрофона з опліткою, а цифрою 3 - приєднаний до протилежного висновку мікрофонного капсуля.
2
Переконайтеся, що студійний мікрофон є динамічним, а не конденсаторним, що вимагає так званого фантомного живлення. Такий мікрофон підключити важче, ніж не тільки динамічний, але й навіть електретний. На відміну від електретного, студійний конденсаторний мікрофон вимагає спеціального джерела живлення, виготовити який в домашніх умовах непросто.
3
В магазині, що торгує радіодеталями, придбайте трьохконтактний розетку типу XLR. Там же купите вилку типу «джек» діаметром 6,3 міліметра, якщо мікрофон буде підключатися до караоке-системі, або діаметром 3,5 міліметра, якщо ви хочете підключити його до звукової карти. В останньому випадку будуть потрібні також деталі для зборки підсилювача (про це нижче).
4
На розетці типу XLR з'єднайте разом висновки 1 і 2.
5
На штекері з'єднайте контакт, розташований найближче до входу кабелю, із середнім контактом.
6
Якщо працювати передбачається з караоке-системою, точку з'єднання висновків 1 і 2 розетки XLR підключіть до «далекого» контакту вилки типу «джек» діаметром 6,3 міліметра, а 3 висновок розетки - до точки з'єднання «ближнього» і «середнього» контактів цієї вилки. Перевірте мультиметром в режимі омметра цілісність всіх соедіненій.Подключіте мікрофон через перехідник до караоке-системі і переконайтеся в його працездатності.
7
Підключення мікрофона до звукової карти здійсните так само, з тією лише різницею, що роз'єм типу «джек» береться 3,5-міліметровий, а між розеткою XLR і «джеком» необхідно помістити мікрофонний підсилювач. Необхідність його застосування обумовлена тим, що вхід звукової карти розрахований на роботу з електретний, а не динамічним мікрофоном.Схема такого підсилювача наведена за наступним посиланням: http://jap.hu/electronic/micamp.html