Як зняти круглу дверну ручку. Як зняти з дверей круглу поворотну ручку з клямкою.

Розбирати круглу дверну ручку вам доведеться тоді, коли виникає необхідність відремонтувати її, замінити або перевстановити в протилежну сторону. Дуже часто ці ручки на одній стороні обладнані механізмом для закривання на ключ.
Вам знадобиться
  • викрутки (хрестова, плоска), комплектний ключ для збору і розбору. Ключ продається разом з ручкою.
Інструкція
1
З того боку ручки, де поворотний фіксатор без ключа, зніміть декоративну накладку за допомогою поворотного фіксатора. Відкрийте стопор, на який треба натиснути гострим предметом, наприклад, ключем. Потягніть одночасно за ручку і зніміть її. З боку, де ви зняли ручку, хрестової або плоскою викруткою потрібно відкрутити 2 гвинти. Тепер половинки ручки розкручені. Можна зняти їх з дверей. Шурупи, якими тримається клямка, можна викрутити. Вийміть засувку.
2
Щоб розгорнути ручку, її треба встановити в зворотному порядку. Клямка вставляється і прикручується двома шурупами. Вона повинна скошеної стороною дивитися в закривається бік дверей. З потрібної дверний боку вставте ту половину ручки, де замковий механізм. З іншого боку вставляється притискна частина і закручується на 2 гвинта. Необхідно стежити за тим, щоб ручку легко можна було прокрутити і повернути в колишнє положення. Трохи порухайте нею в різні боки, щоб відцентрувати.
3
Помістіть декоративну накладку туди, звідки зняли. Тепер можна на прикріплену до дверей притискну частина вставити іншу частину ручки. Квадратна трубка і плоска пластина повинні встати як слід. А для цього постарайтеся повернути ручку фіксатора так, щоб квадратна виїмка і проріз встали в такому ж становищі, як встали квадратна трубка і плоска пластина.
4
Одягайте ручку. Стопор, коли ручка впирається в нього, треба втопити натисканням перпендикулярно осі її притискної площині. На притискну частина засувається знімна частина дверної ручки. Зарухалися до упору, повністю. Поєднана по пазу, надівається декоративна накладка. Обов'язково перевіряйте, чи надійно зафіксовано. Якщо необхідно, можна злегка стиснути фіксують ризики. Точність фіксаторний роботи перевіряється з двох сторін. Як з боку замкового механізму, де ключ, так і з боку звичайного фіксатора.
5
Якщо перед вами кругла дверна ручка без барабанного механізму і без стопора, то просто обидві половинки крутите з обох сторін проти годинникової стрілки одночасно.