Як повернути новий телефон в магазин.

Повернення нового стільникового телефону часто стає проблематичним через небажання продавців приймати товар назад. При цьому вони посилаються на Постанову уряду Російської Федерації 19.01.1998 N 55, згідно з яким стільниковий телефон є побутової радіоелектронної апаратурою, технічно складним товарах побутового призначення та обміну не підлягає.
Вам знадобиться
  • - заява на ім'я адміністрації магазину;
  • - телефон;
  • - чек.
Інструкція
1
Федеральна служба з нагляду в сфері захисту прав споживачів роз'яснює окремі аспекти правового регулювання відносин, що виникли в сфері реалізації телефонних апаратів. Так, згідно з цим роз'ясненням протягом 14 днів з дня продажу телефону належної якості обміняти його на аналогічний товар, покривши різницю у вартості товару.
2
Згідно ЄДРПОУ продукції ОК 005-93 побутова радіоелектронна апаратура відноситься до класу товарів з кодами ОКП 6и 8000 - ОКП 65 8900. Стільниковий телефон офіційно називається «носимой радіостанцією», має код ОКП 65 7140 і відноситься до засобів радіозв'язку, радіомовлення загального застосування.
3
Таким чином, стільниковий телефон не належить до класу побутової радіоелектронної апаратури, і відмова в обміні вказаного стільникового телефону є незаконним. Для заміни стільникового телефону на аналогічний товар іншої моделі напишіть на ім'я адміністрації магазину відповідну заяву, а якщо ваше прохання проігнорують, звертайтеся до територіальних органів Росспоживнагляду, щоб залучити продавців стільникових телефонів до адміністративної відповідальності за недотримання закону.
4
Повернути гроші за телефон досить проблематично. За законом навіть у разі несправності телефону та наявності істотних дефектів пропонується обмін телефону на рівноцінну модель, а не повернення. При поверненні і обміні телефону постарайтеся зберегти його товарний вид і повну комплектацію.
5
Якщо ж при покупці телефону був заповнений якоюсь фірмовий гарантійний талон, шанси повернути телефон знижуються до нуля, так як заповнений одного разу гарантійний талон повторно заповнити не можна, а значить продати цей телефон як новий вже не вийде.
Корисна порада
Зберігайте чеки, які підтверджують покупку і гарантійні талони, що дозволяють провести ремонт і заміну телефону в разі поломки.
Сталося так, що куплений вами стільниковий телефон з явною несправністю. Напевно у вас з'явилося бажання повернути його в магазин і забрати свої гроші назад. Але навіть якщо з вами нічого подібного не відбувалося, прочитайте цю статтю і будете знати, що робити в подібній ситуації.
Інструкція
1
Отже, ви виявили несправність, прийшли в магазин з метою повернути телефон назад і забрати свої гроші. Ви звертаєтеся до продавця, викладаючи йому свою проблему і вимоги. Якщо магазин стежить за своєю репутацією і якістю роботи співробітників, то вам не відмовлять у перевірці телефону, а в разі виявлення несправності повернуть гроші.
2
Тепер розглянемо варіант, коли реакції на ваші претензії не відбувається або вам кажуть, що стільникові телефони не підлягають обміну та поверненню: це обурлива брехня. Хоча стільникові телефони відносяться до товарів технічно складним, вони підлягають обміну або поверненню в разі, коли недолік виявлений. Уряд РФ чітко позначило перелік товарів №575 і стільникові телефони в нього не входять.
3
Вам доведеться довести, що несправність в телефоні є. Для цього ви повинні знати модель телефону. Зверніться до технічних фахівців з кола знайомих або знайдіть в інтернеті людину, що розбирається в телефонах. Якщо телефон не виконує якусь функцію, яку він зобов'язаний виконувати, знаючі люди вам про це розкажуть.
4
Тепер, коли ви точно знаєте, що телефон несправний, можна писати претензію до відділу прав споживача в двох примірниках. У претензії вам потрібно висунути вимоги про розірвання вашого з магазином договору купівлі-продажу. Важливо, щоб вимога була одна і саме це, не пишіть про обмін або повернення. Коли будете писати статтю, краще проконсультуйтеся з працівником відділу по захисту прав споживачів або зверніться за допомогою до юриста.
5
Ще один момент. Обов'язково включіть в зміст претензії пару пропозиції відносно того, що при необхідності в проведенні додаткової експертизи телефону або перевірки якості ви наполягаєте на своїй присутності. Крім того, ви бажаєте отримати повідомлення про час і місце проведення експертизи або діагностики і самі доставите свій телефон у вказане місце. Тепер несіть претензію в магазин і добийтеся її підписання представником торгової організації.
6
Чекайте. Якщо протягом 10 днів з дня підписання претензії магазин не надасть вам відомостей щодо перевірки, то кожен наступний день буде нараховуватися пеня, складова 1% від вартості товару. Ці дії повинні «струснути» керівництво магазину і спонукати до подальших конструктивних дій.
Корисна порада
Обов'язково переконайтеся, що несправність дійсно має місце, інакше телефон перевірятимуть за ваш рахунок. І в обдурила вас магазині після такого хамського ставлення до вас нічого не купуйте.