Як оформити дарчу на квартиру в Україну. Дарча на квартиру України.

Українське законодавство чітко регламентує процедуру дарування нерухомості. Акт дарування обов'язково повинен бути оформлений письмово і завірений у нотаріуса. Сам порядок дарування виписаний в Цивільному кодексі України.
Вам знадобиться
  • - дарча, завірена у нотаріуса;
  • - правовстановлюючої документ, що підтверджує право власності на квартиру (акт права власності і т. Д.);
  • - технічний паспорт квартири;
  • - довідка про балансову вартість квартири;
  • - виписка з Реєстру прав власності на нерухоме майно (береться в БТІ), яка підтверджує витяг прав з реєстру БТІ для відчуження житлоплощі;
  • - форми N3 (довідки з ЖЕКу) про реєстрацію осіб, які проживають в квартирі;
  • - паспорт;
  • - ідентифікаційний код;
  • - довідки про відсутність податкової заборони на передачу прав на квартиру і відсутність арешту на житло;
  • - дозвіл на дарування квартири органів опіки (якщо в ній проживають неповнолітні діти).
Інструкція
1
Для того щоб передати свою квартиру в дар, зберіть необхідний пакет документів і оформите у нотаріуса дарчу на квартиру. Згідно з Цивільним кодексом дарча може бути реальною і консесуальний. У першому випадку передача квартири в дар здійснюється з моменту оформлення договору, в другому, відтягується в часі до настання певної умови, обумовленого в договорі дарування.
2
Наприклад, пара, що збирається переїхати, вирішила подарувати квартиру родичам, але сам момент передачі квартири в дар настане не з моменту оформлення договору дарування, а після виїзду з неї проживаючих там людей. Яким саме чином оформити договір дарування - вирішувати вам.
3
Оскільки договір дарування є двостороннім актом, на його вчинення отримаєте спочатку згоду того, кому ви збираєтеся дарувати свою квартиру.
4
Якщо ви маєте дружину чи чоловіка, для передачі в дар квартир отримаєте також згоду своєї другої половинки як співвласника (-особи) квартири. Якщо ж у квартирі, яку збираються подарувати, проживають неповнолітні діти, то на акт дарування отримаєте дозвіл органів опіки, так як батьки або опікуни не можуть дарувати майно своїх дітей без їх згоди. Дозвіл органів опіки потрібно і в тому випадку, якщо дарчу роблять на дитину.
5
Після оформлення договору дарування обдарований повинен зареєструвати своє право власності в Бюро технічної інвентаризації. Для цього протягом двох тижнів йому потрібно піти в БТІ і на основі договору дарування перереєструвати майно на своє ім'я.
6
При отриманні квартири в дар обдаровувати сторона зобов'язана сплатити прибутковий податок .. При цьому спадкоємці першої лінії - діти, подружжя і батьки звільнені від сплати податків за подаровану квартиру, незалежно від її вартості. Решта родичі виплачують 5% від вартості подарованої квартири. Якщо квартира подарована сторонній людині, він платить в державну казну 15% від її вартості.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=GlhslZemnMY
Зверніть увагу
При отриманні в дар квартири за несвоєчасну сплату податку стягується штраф, який росте в міру росту прострочення платежу.