Як використовувати житловий сертифікат. покупка квартири по сертіфікату.переселеніе з крайньої півночі.

Житловий сертифікат - це іменне свідоцтво, яке підтверджує право його власника на отримання безоплатної субсидії для купівлі житла. Його видають пільговим категоріям громадян (переселенцям з районів Крайньої Півночі, ветеранам Великої Вітчизняної війни, вдовам ветеранів, вимушеним переселенцям, співробітникам органів внутрішніх справ РФ і т. Д.).
Вам знадобиться
  • - житловий сертифікат;
  • - цільовий рахунок в Ощадбанку;
  • - договір купівлі-продажу;
  • - реєстрація договору купівлі-продажу в Росреєстрації;
  • - свідоцтво, що підтверджує необтяженість житла
Інструкція
1
Отримавши житловий сертифікат, першим ділом відкрийте цільовий рахунок в Ощадбанку для реалізації ГЖС (державного житлового сертифіката). Зробіть це протягом двох місяців (це допустимий термін). У банку отримаєте договір для подальших операцій.
2
Визначтеся зі способом реалізації житлового сертифікату. Його можна використовувати за трьома напрямами - для повного погашення вартості квартири, для доповнення власних коштів при купівлі, і в якості початкового внеску в іпотечній позиці.
3
Оберіть об'єкт нерухомості. Можете скористатися послугами агентств нерухомості, які працюють з житловими сертифікатами.
4
Домовтеся про ціну. Зазвичай, для фінансування операції Ощадбанк просить надати попередній договір купівлі-продажу квартири із зазначенням ціни. Врахуйте, що якщо ви маєте намір повністю погасити вартість квартири за допомогою житлового сертифіката, операція буде йти зі звичайним обтяженням. У випадку, коли ви додаєте власні або позикові кошти, вона вважається іпотечної і вимагає оцінки ринкової вартості квартири.
5
Укладіть договір купівлі-продажу в установі Росреєстрації, співробітники якого протягом 5 днів після підписання договору зобов'язані видати свідоцтво про державну реєстрацію договору. З цим свідченням зверніться в банк і дайте письмове розпорядження на перерахування грошей продавцеві квартири або будинку.
6
Після перерахування грошових коштів зустріньтеся з продавцем і отримаєте від нього розписку про отримання грошових коштів від вас в повному обсязі, а також підпишіть акт прийому-передачі квартири.
7
Залучіть розписку продавця до вашої справи в Росреєстрації і отримаєте нове свідоцтво з написом «квартира не обтяжена». Після цього ви стаєте повноцінним власником житла.
Житловим сертифікатом вважається документ, що підтверджує право на безкоштовне отримання житла. При цьому існує кілька програм, які допомагають отримати і реалізувати сертифікат.
Інструкція
1
У першу чергу вам доведеться відкрити рахунок в Ощадному банку Російської Федерації. Саме на рахунок, який відкритий в СБ РФ, і будуть перераховані грошові кошти при отриманні державного житлового сертифіката. Номер рахунок повідомте структурі, яка видає сертифікат. Ці дії потрібно максимум за два місяці до його отримання.
2
Зверніться в агентство нерухомості, яке працює з житловими сертифікатами. Спочатку доведеться знайти даний список. Це можна зробити або в інтернеті, або при отриманні документа. Тим більше, сертифікат може служити для повного, часткового погашення вартості нерухомості або для початкового внеску. У кожній сфері працює окреме агентство. При зверненні пред'явіть оригінал житлового сертифікату.
3
Оберіть вподобане вам і доступне за умовами житлового сертифіката житло. Точно домовтеся про ціну. Постарайтеся уникнути внесення власних коштів, якщо сертифікат передбачає оплату повної вартості.
4
Обов'язково складіть договір купівлі-продажу нерухомого майна. Даний договір необхідно завірити в службі державної реєстрації угод з нерухомістю. Протягом п'яти робочих днів ви отримаєте свідоцтво про державну реєстрацію договору.
5
Візьміть зареєстрований договір і звернетеся у відділення Ощадного банку, в який надійшли фінансові кошти на реалізацію житлового сертифікату. Напишіть заяву, в якому вкажіть дані договору, реквізити сторін, місце укладання угоди, а також вимагайте перерахування фінансових коштів на рахунок продавця нерухомого майна.
6
Обов'язково отримаєте від продавця розписку, яка підтвердить отримання грошей. Після цього підпишіть акт прийому-передачі квартири.
7
З актом, договором купівлі-продажу та розпискою про отримання фінансових коштів продавцем звернетеся у відділення реєстрації майна. Вони повинні видати вам свідоцтво про право власності на квартиру.
8
Повідомте номер свідоцтва, інші реквізити в службу, яка видавала вам житловий сертифікат. Форма звітності може бути різною. Дізнайтеся про неї на місці.