Як намалювати листочок.

Листя досить часто є елементами рослинних орнаментів. Техніка виконання цих візерунків може бути будь-який, від малювання аквареллю по паперу до вишивки, розпису по дереву або різьблення. Методика малювання у всіх випадках приблизно однакова. Освоївши самий нехитрий листик, ви зможете намалювати та інші.
Вам знадобиться
  • - олівець;
  • - аркуш паперу:/
  • - кілька листя різних дерев.
Інструкція
1
Розгляньте листя. Ви побачите, що у всіх є центральна жилка, навколо якої і будується все інше. На одних листках більше немає яскраво виражених ліній, а на інших їх декілька, і це значно полегшує побудову.
2
Лист покладіть вертикально. Якщо ж ви збираєтеся відразу складати композицію або орнамент, розташуйте папір так, як вам зручніше. Почніть малювати з симетричного листа. Візьміть тополя або фікус. Проведіть вертикальну лінію. Вона буде віссю симетрії, а заодно і центральною жилкою. Намітьте на ній довжину листочка точками. Не зважайте розмір черешка і відстань від кінця жилки до вістря листа. Уявіть собі, що осьова лінія йде через весь лист.
3
Подивіться, на що найбільше схожий листочок. Намітьте коло, овал або трикутник так, щоб осьова ділила його навпіл. Визначте співвідношення довжини листочка і самої його широкої частини. Намітьте на осьовий, де знаходиться найширша частина і проведіть в обидві сторони перпендикуляр.
4
Покладіть листочок перед собою, візьміть в руку олівець і обведіть його контури по повітрю. Постарайтеся запам'ятати рух. Якщо з першого разу це не вийшло, повторіть вправу. Ведіть лінію від черешка до найдальшої від нього точці.
5
Повторивши рух, який ви робили в повітрі, прорисуйте один край листа, провівши криву лінію від кінця черешка через найширшу частину до вістря. Другий край прорисуйте дзеркально, намагаючись дотримуватися симетричність. Оскільки у вас вже є коло, овал або трикутник, які служать основою, зробити це не проблематично. Подивіться, чи по краю листа зубчики, і намалюйте їх.
6
Кленовий лист теж почніть будувати з осьової лінії. У тому місці, де черешок переходить в жилку, проведіть до цієї лінії в обидві сторони перпендикуляри. Їх довжина дорівнює приблизно? довжини осьової лінії. Кути між перпендикулярами і віссю поділіть навпіл і з тієї ж точки проведіть ще 2 лінії. Кожна з них приблизно в 2 рази довше перпендикуляра.
7
На кінцях ліній намалюйте «стрілки» під кутом приблизно в 60 °. Продовжіть промені майже до перетину один з одним, але залиште між ними невеликі відстані. З'єднайте попарно кінці променів сильно увігнутими дугами. Самі нижні точки з'єднайте з кінцем черешка більш плавними кривими.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=wd4a48q_uFU
Корисна порада
Якщо листик в орнаменті повторюється, можна зробити штамп або трафарет. За трафаретом зручніше малювати великі елементи. Штамп переважніше для дрібних орнаментів. Зробити його можна з ластику, параплена або навіть сирої картоплини.