Як визначити, Який чіпсет. Як визначити чіпсет через everest.

Одним з основних компонентів материнської плати комп'ютера є чіпсет. Тому для більш стабільної роботи ПК дуже важливо вчасно оновлювати драйвера на нього. А для цього необхідно знати, який саме чіпсет встановлений на вашій платі.
Вам знадобиться
  • - Комп'ютер з ОС Windows;
  • - програма Everest.
Інструкція
1
Найпростіший спосіб дізнатися чіпсет системної плати - це подивитися в документації до неї. Якщо ви купували комп'ютер під замовлення (вибирали кожне комплектуючий самостійно), то вам повинні були видати технічну документацію по кожному комплекті. Серед неї і повинен бути мануал (спеціальне керівництво до системної плати), з якого ви можете дізнатися інформацію про чіпсет. При покупці вже зібраного комп'ютера також повинні видавати всю документацію, хоча роблять це не завжди.
2
Також дізнатися про тип чіпсета можна, використовуючи спеціальне програмне забезпечення. Однією з кращих у своєму роді програм є Everest (поширюється на платній основі). Але на численних інтернет-ресурсах можна знайти тривіальну версію програми. Скачайте її і зробіть інсталяцію на жорсткий диск комп'ютера.
3
Запустіть програму. В її правому вікні є список основних пристроїв вашого комп'ютера. В ньому виберіть «Системна плата». Далі в списку, який з'явиться, виберіть «чіпсет». Спливе вікно, в якому буде кілька розділів. Самий верхній з них називається «Опис пристрої». Це і є назва чіпсета, який встановлений на вашій системній платі. Нижче знаходиться розділ, в якому можна подивитися властивості чіпсета материнської плати.
4
Самий нижній розділ має назву «Виробник пристрої». У ньому представлені всі необхідні посилання, які відкривають інтернет-сторінки з більш докладною інформацією, і за допомогою яких можна оновити драйвер чіпсета і BIOS. Щоб відкрити потрібну посилання, клацніть по ній двічі лівою кнопкою мишки. Посилання відкриється у вікні інтернет-браузера, який встановлений на вашому комп'ютері за замовчуванням. Також можна просто скопіювати її в адресний рядок будь-якого браузера.
Кожне пристрій, що підключається до вашого персонального комп'ютера, має чіпсет . Знати, який саме використовується в тому чи іншому пристрої, найчастіше необхідно для заміни обладнання, а також для з'ясування основних моментів його роботи.
Вам знадобиться
  • - підключення до інтернету.
Інструкція
1
Для того щоб дізнатися, який чіпсет встановлений у вашій відеокарті, скористайтеся пошуком специфікації вашої моделі пристрою в інтернеті. Найкраще подібну інформацію впізнавати на офіційних сайтах виробника. Дізнатися вашу модель відеоадаптера ви можете через «Диспетчер пристроїв», який знаходиться на вкладці «Обладнання» у властивостях елементу меню «Мій комп'ютер».
2
Також уважно ознайомтеся з документацією пристрою. Якщо ви хочете замінити вашу відеокарту, переконайтеся в можливості здійснення даної дії, оскільки в деяких випадках адаптер може бути вбудований в материнську плату, яка не передбачає встановлення додаткових пристроїв. Це характерно в основному для портативних комп'ютерів.
3
Для того щоб дізнатися чіпсет вашої материнської плати, дійте аналогічно: дізнайтеся найменування моделі і прочитайте опис на сайті виробника або в документації пристрою знайдіть цікаву для вас інформацію. Також зверніть увагу на спеціально програмне забезпечення, яке відображає інформацію про вашому комп'ютері і системі, наприклад, на програму Everest.
4
Просто скачайте її з офіційного сайту розробника, встановіть, запустіть і дочекайтеся, поки система зробить збір даних про вашому комп'ютері. Потім виберіть потрібне меню - програмне забезпечення або залізо, а потім перегляньте поелементно дані щодо чіпсет а кожного пристрою (тут може бути доступна та інша інформація).
5
Для того щоб дізнатися чіпсет модулів оперативної пам'яті, перегляньте інформацію на планці. Для цього вимкніть комп'ютер, відключіть його від джерела живлення і відкрийте кришку системного блоку. Знайдіть оперативну пам'ять, отстегните її кріплення і уважно прочитайте інформацію на платі.
Корисна порада
Чи не викидайте документацію комп'ютера.