Як організувати холдинг.

Російське законодавство ще не визначило чітке поняття "холдингу", але Цивільний Кодекс РФ містить тільки такі поняття, як "дочірнє товариство" і "залежне суспільство", на основі яких вчені конструюють визначення «холдингу».
Вам знадобиться
  • - дозвіл Федеральної антимонопольної служби;
  • - дозвіл Держкоммайна;
  • - згода трудових колективів підприємств.
Інструкція
1
Холдингом називають частину підприємницького об'єднання, учасники якого при формальної юридичної самостійності підкоряються одному з учасників групи - головної організації, що володіє контрольним пакетом акцій її решти членів.
2
Для створення холдингової компанії отримаєте згоду Федеральної антимонопольної служби РФ та його територіальних органів. Приватизацію підприємств, які в подальшому увійдуть до холдингу, робіть на загальних підставах відповідно до закону «Про приватизацію державного та муніципального майна».
3
У процесі створення холдингу, ви можете зіткнутися з деякими обмеженнями. встановленими «Тимчасовим положенням про холдинги». Зокрема, заборонено створювати холдингову компанію, що володіє контрольним пакетом акцій підприємств, що виробляють на ринку понад 35% однорідних або взаємозамінних продуктів. Створення холдингу неможливе, якщо цей крок може призвести до монополізації виробництва певних видів продукції.
4
Для перетворення підприємства в дочірнє заручитеся згодою більшої половини його трудового колективу. Для цього поведіть загальні збори і зафіксуйте дане рішення в протоколі зборів.
5
Після цього, якщо мова йде про приватизацію державного та муніципального майна і створення на його основі холдингу, внесіть пропозицію про створення в Держкоммайна і комітети з управління майном. У пропозиції вкажіть обґрунтування для створення холдингової компанії, її цілі і завдання, список підприємств, які будуть включені в майбутній холдинг, інформацію про частку продуктів, яку випускають зазначені підприємства на федеральному і місцевому ринках, проект установчих документів холдингової компанії.
6
Держкоммайна і Федеральна антимонопольна служба перевіряють подані документи і дають згоду на утворення холдингу. Втім, періодично антимонопольна служба має право перевіряти холдинг на дотримання антимонопольного законодавства та залучати керівництво холдингу до відповідальності за порушення норм антимонопольного законодавства. Попередню згоду Федеральної антимонопольної служби потрібно і в разі створення всередині холдингу нових юридичних осіб.