Як поклеїти арку. арка на отворах, Як обклеевать.

Ремонт завжди те саме стихійного лиха, особливо, якщо робити його самостійно. Однак все стає набагато простіше, якщо чітко уявляти, що і як потрібно робити. Наприклад, можна навчитися власноруч клеїти арки.
Вам знадобиться
  • - гіпсокартон;
  • - профіль;
  • - будівельні інструменти.
Інструкція
1
Накресліть міжкімнатну арку, виходячи з розмірів дверного отвору. Мінімальна відстань від стелі до найвищої точки арки не повинно бути менше 50 см. Арка складається з двох елементів, це два однакових полукружья і прямокутна облицювання, яка кріпиться між полукружьями.
2
Перенесіть викрійку на полотно гіпсокартону і виріжте змальоване полукружье. Потім - другий. Обов'язково приміряйте вирізану арку до того, як будете вирізати інші її елементи. Справа в тому, що якщо ви прорахувалися з розмірами, то прямокутна смуга облицювання повинна буде або розширитися, або звузитися.
3
За допомогою дюбелів закріпіть на дверний отвір металевий профіль - він стане каркасної основою арки. «Пришийте» арочні полукружья до профілю. Майбутня арка повинна придбати цілком зрозумілі обриси.
4
Намочіть вирізану з гіпсокартону смугу облицювання водою так, щоб помітно потемнів верхній шар матеріалу. Можна попередньо пройтися по смузі валиком з шипами. Це дещо зашкодить матеріал і дозволить волозі швидше проникнути всередину. Все це ви робите для того, щоб, размокнув, гіпсокартон став податливі і точно ліг по формі вже змонтованих півкругів. Якщо є можливість, використовуйте форму, щоб облицювання висихала на ній.
5
Як тільки остання деталь стане податливою, акуратно прикріпіть її до арки і залиште на 8-12 годин. За цей час вона висохне.
6
Тепер можна клеїти. Гострим будівельним ножем підчистити всі стики на арці і протріть її краї неворсистою тканиною. Проклейте малярським скотчем стик так, щоб не утворювалися заломи або бульбашки, інакше вони будуть видні при фарбуванні. Не старайтесь проклеїти всю аркою безперервною смугою скотча. Робіть розрізи.
7
Приступайте до оздоблювальних робіт. Якщо ви покриваєте арку фарбою, то просто нанесіть фарбувальний склад, починаючи з півкругів. Облицювання фарбувати потрібно в останню очередь.Еслі ви закриваєте арку шпалерами, то так само клейте спочатку на півкруги, заганяючи 1-2 см полотна на облицювання, а потім накладайте шпалери на облицювання. Краю подрежьте будівельним ножем.
8
При бажанні можна стики закрити гнучким кутовим плінтусом. Для цього нанесіть спеціальний силіконовий клей всередину плінтуса і приклейте, щільно притискаючи до стиків арочної конструкції.