Як додати інформацію до реєстру.

У системному реєстрі комп'ютера зберігається інформація про параметри і налаштуваннях операційної системи, програм та обладнання. При установці програми інформація про неї заноситься до реєстру автоматично. Але в деяких випадках користувач стикається з необхідністю внести інформацію до реєстру вручну.
Інструкція
1
Для роботи з системним реєстром в операційній системі Windows є спеціальна утиліта - редактор реєстру. Щоб запустити її, в OS Windows XP натисніть: «Пуск - Виконати», введіть regedit і натисніть ОК. У Windows 7 натисніть: «Пуск», введіть regedit у полі пошуку та натисніть Enter.
2
Припустимо, що вам треба додати до реєстру інформацію для автоматичного запуску при старті комп'ютера якої-небудь програми, нехай це буде «Блокнот». Якщо операційна система знаходиться у вас на диску «С», то шлях до Блокноту буде такою: C: \ Windows \ System32 \ notepad.exe
3
В операційній системі Windows програми, що запускаються автоматично при старті системи, можуть перебувати в кількох розділах реєстру. Зокрема, в розділі HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Run. Пройдіть в редакторі реєстру цим шляхом, виділіть мишкою розділ Run. Ви побачите в ньому кілька автоматично запускаються програм - наприклад, брандмауера і антивірусної програми.
4
Щоб Блокнот запускався автоматично при старті комп'ютера, вам треба додати в розділ Run відповідний ключ. Натисніть в правому вікні редактора реєстру правою кнопкою миші і виберіть «Створити - Строковий параметр». Його ім'я може бути будь-яким - наприклад, Notepad.
5
Тепер вам треба додати шлях до виконуваного файлу. Натисніть створений строковий параметр Notepad правою кнопкою мишки, натисніть «Змінити». У вікні, введіть у рядок «Значення»: "C: \ Windows \ System32 \ notepad.exe" Зверніть увагу на лапки - вони повинні бути.
6
Інформація до реєстру додана. Закрийте редактор і перезавантажте комп'ютер. Якщо ви все зробили правильно, то після завантаження комп'ютера побачите відкритий Блокнот. Він буде запускатися при старті Windows до тих пір, поки ви не видалите створений вами розділ реєстру з ключем автозапуску.
Щоб операційна система працювала стабільно, необхідна тонка її налаштування. Провести її ви можете за допомогою спеціальних програм, які послужать вам хорошу службу, особливо якщо ви не маєте навичок роботи безпосередньо в реєстрі за допомогою вбудованого в ОС Windows редактора системного реєстру. Однією з програм для роботи з реєстром є Regedit.
Вам знадобиться
  • - програма для роботи з реєстром Regedit.
Інструкція
1
Скачайте програму, ввівши в пошуковому вікні будь-якого браузера запит типу «скачати Regedit», встановіть її. Потім в меню «Пуск» кликни ті за пунктом «Виконати», після чого введіть regedit і натисніть «Ок». Рекомендується зробити перед внесенням до реєстру будь-яких змін резервні копії наступних файлів: user.dat і system..dat. Так ви убезпечите систему від виникнення проблем, пов'язаних з некоректною роботою з реєстром.
2
Операція створення резервної копії реєстру полягає в копіюванні файлів, зазначених вище. Здійснити її можна за допомогою команди «Експорт». Запустивши regedit, оберіть потрібний розділ, після чого клікніть по пунктах меню «Файл» і потім «Експорт». Вкажіть каталог збереження резервної копії і назвіть її. Клікніть на "Зберегти".
3
Щоб робити зміни тих чи інших значень реєстру, в одній з його гілок виберіть потрібне значення, правою кнопкою миші клацніть на вибраному елементі, потім виберіть пункт «Змінити» і введіть у поле «Значення» нове значення елемента. Підтвердіть зміни, натиснувши на кнопку «Ок».
4
Ви можете не тільки змінювати значення тих чи інших елементів реєстру, але й додавати нові. Для цього в одній з гілок реєстру вам потрібно новий елемент створити, клікнувши по відповідній кнопці, а після цього змінити вищеописаним способом. Типів значення існує декілька.
5
Типи значень реєстру: - REG_BINARY - двійковий або бінарний; - REG_DWORD - чисельний; - REG_EXPAND_SZ - строковий; - REG_MULTI_SZ - мультістроковий; - REG_SZ - строковий тип з фіксованою довжиною рядка.
6
Клікніть в потрібній гілці по порожньому простору правою кнопкою миші і виберіть «Створити». Потім зі списку виберіть потрібне значення. Після внесення змін клікніть по кнопці «Ок», підтвердивши вибір.