Як знайти вірус у себе в системі.

Персональні комп'ютери все частіше піддаються зараженню різними шкідливими програмами, перед якими користувачі виявляються безсилі. Як правило, для боротьби з ними потрібно мати спеціальне програмне забезпечення.
Інструкція
1
Встановіть антивірусне програмне забезпечення на свій комп'ютер. Намагайтеся не використовувати піратські копії, так як вони не завжди оновлюють вірусні бази сигнатур, що призводить до повного зараженню персонального комп'ютера. Не забувайте також про те, що ліцензійні програми коштують грошей, однак більш ефективні. Вибирайте антивірусне програмне забезпечення на свій розсуд. Не можна точно сказати, які програми краще, а які гірше. У кожної програми є свої позитивні і негативні сторони.
2
Далі проведіть повну перевірку свого комп'ютера. Намагайтеся перевіряти не тільки локальні диски, але і реєстр, так як в нього часто ховаються різні шкідливі програми, які навантажують процесор, крадуть паролі, заходять на шкідливі сайти та багато іншого. Як тільки перевірка буде завершена, обов'язково видаліть всі знайдені загрози і перезавантажте комп'ютер. Після перезавантаження здійсните перевірку ще раз.
3
Щоб знайти вірус у себе на комп'ютері, потрібно знати про всі запущені процеси. Як правило, більшість вірусів прописується в автозавантаження персонального комп'ютера, і маскуються під різні програми. Натисніть комбінацію клавіш Ctrl + Alt + Delete. Перед вами з'явиться диспетчер задач комп'ютера. Натисніть на вкладку «Процеси». Далі натисніть на кнопку «Ім'я образу», щоб весь список був відсортований за списком.
4
Уважно переглядайте всі процеси, які бачите в даному віконці. Звертайте увагу на ті, які запущені від імені адміністратора. Звіряйте дані з програмами, які прописані в автозавантаженні. Як тільки знайдете серйозні відмінності, спробуйте закрити процес змушено. Проте варто пам'ятати, що видалення деяких процесів може призвести до численних помилок.
В даний час практично кожен користувач персонального комп'ютера хоч раз заражався комп'ютерним вірусом . І зовсім не важливо, є у вас вихід в інтернет чи ні. Віруси можуть потрапити до вас будь-яким шляхом: через диск, флешку і т.п. Перш, ніж намагатися його знищити, необхідно дізнатися, а чи є вірус, і якого типу він.
Вам знадобиться
  • комп'ютер
Інструкція
1
Симптоми, які допомагають визначити наявність вірусів у вас на комп'ютері: - Повільна робота (можливо у вас, просто, відкрито багато програм з'їдають всю віртуальну пам'ять і тому комп'ютер гальмує) .- Неможливо завантажити операційну систему (не завжди цьому виною вірус, але не виключено) .- Не працюють програми, що працювали ранее.- Зникли файли і каталоги або їх вміст іскаженно.- Змінилися дата і час модифікації файлов.- Комп'ютер видає непередбачувані звукові сігнали.- Несподівано значно змінилася кількість файлів на діске.- Змінився розмір файлов.- На екран виводяться непередбачені повідомлення або ізображенія.- Істотно зменшився розмір вільної оперативної памяті.- Стали з'являтися часті зависання і збої в работе.Еслі який-небудь з перерахованих вище симптомів присутній на вашому комп'ютері , то можливо у вас вірус.
2
Встановити антивірус. Основне завдання антивіруса - це знайти й усунути вірус. Але сучасні віруси не такі прості, і знайти їх часом не просто. Свіжі оновлення самого антивіруса і бази даних допомагають вирішити цю задачу, причому з дуже великою часткою ймовірності.
3
Також якщо ви в цьому розбираєтеся, можете відкрити диспетчер задач і постаратися знайти вірус самостійно в списках завантажених процесів. Якщо в цьому не розбираєтеся, то краще звернутися до фахівців, які заодно почистять ще й сам комп'ютер від «зайвого сміття»: файли, залишки видалених програм тощо.
Зверніть увагу
Основним засобом для боротьби з вірусами є антивірусна програма. На сьогоднішній день існує дуже багато антивірусів як платних, так і безкоштовних. І який з них краще або гірше - це вічний філософське питання. Користувачі досі не можуть прийти до єдиної думки і схиляються зазвичай у бік того чи іншого антивіруса.
Корисна порада
Своєчасна профілактика, спрямована на пошук вірусів у вашій системі, допоможе уникнути видалення важливих файлів, які заразилися вірусом. Перевіряйте свій комп'ютер хоча б раз на місяць.