Як в'язати хірургічні вузли.

Вузли використовуються для самим різних цілей. Наприклад, в хірургії без них ніяк не обійтися. Хірургічний вузол, відомий своєю особливою міцністю, насправді є модифікацією прямого вузла, де перша петля робить два оберти для більшої фортеці.
Інструкція
1
Щоб зробити хірургічний вузол, насамперед зафіксуйте нитки у вихідному положенні. Вільні їх кінці перехрестите і утримуйте великим і вказівним пальцями обох рук.
2
Ще раз перехрестите нитки і помістіть третій палець (середній) правої руки над ниткою, яку тримає ця рука. Нитка, яку утримує ліва рука, покладіть на ніготь третього пальця.
3
Тепер заведіть цей палець за нитку, яку продовжує тримати ліва рука. Проведіть нитку через отриману петлю і розігніть палець. Вільний кінець цієї нитки тепер притисніть великим пальцем до долоннійповерхні середнього пальця. Вказівний палець тримаєте над ниткою.
4
Відведіть нитки в протилежні сторони, вказівними пальцями обох рук трохи сместите вузол. Тепер зав'яжіть другий вузол за описаною схемою, але використовуйте іншу руку. Принцип хірургічного вузла полягає в тому, що перші два полуузла не дають двом кінцям нитки розійтися в різні боки, поки в'яжеться ще один полуузел, поверх уже існуючих.
5
Хірургічний вузол може стати в нагоді і в рибальстві, коли потрібно, наприклад, прив'язати повідець до волосіні. Таку петлю рибалки ще називають кінцевий або повідкової петлею.
6
Спочатку складіть волосінь і повідець паралельно один одному. Майте на увазі, вони повинні стикатися на довжину не менше 15-20 см. Зауважте простий вузол і пропустіть весь поводок через петлю.
7
Вузол не затягуйте і ще раз пропустіть кінець волосіні з повідцем через петлю. Повідець і волосінь тримаєте з обох сторін. Тепер можна затягнути вузол.
Зверніть увагу
При затягуванні вузла нитки не повинні перехльостує, інакше вони можуть перетертися і порватися. Обов'язково зав'язуйте кожен вузол до кінця. На початковому етапі вчитися зав'язувати хірургічний вузол зручно на двокольорового нитки.
Корисна порада
Щоб петля з слизькій плетеної волосіні не "пішла» і не «попливла», зробіть 3-4 обороту замість звичних двох. На деяких видах ниток, наприклад, синтетичних, вузли можна робити тільки за допомогою спеціальних пристосувань. Шовкові нитки зав'язують подвійним вузлом, синтетичні - потрійним.
Пов'язані гачком вузлики називають ще пишними стовпчиками. Вузлик може бути будь-якої товщини. Це залежить від товщини ниток, призначення виробу і творчого задуму. Такий вузький дуже зручно виконувати, наприклад, пелюстки квітів для прикраси шапки або кофтини. Дуже добре виглядає він і на ажурною шалі. Оскільки цей елемент візерунка дуже рельєфні і кожен стовпчик пров'язується кілька разів, ниток потрібно дещо більше, ніж зазвичай.
Вам знадобиться
  • - пряжа середньої товщини;
  • - гачок по товщині ниток.
Інструкція
1
Наберіть ланцюжок з повітряних петель. Для зразка пров'яжіть 1 ряд простими стовпчиками або стовпчиками з накидом. Переверніть в'язання і зробіть 2 повітряних петлі на підйом.
2
Якщо нитки м'які, вузлик зв'яжіть наступним чином. Зробіть накид, як і для звичайного стовпчики з накидом. Введіть гачок в перший за рахунком стовпчик попереднього ряду. Витягніть робочу нитку. У вас на гачку виявилося 2 петлі. Замість того, щоб провязать їх разом, як ви це робили в першому ряду, зробіть ще один накид. Знову введіть гачок в той же стовпчик попереднього ряду і ще раз витягніть робочу нитку на потрібну висоту. Повторюйте ці два кроки до того моменту, поки на гачку у вас не виявиться стільки петель і накидов, скільки вказано в схемі. Зазвичай там стоять цифри 3 або 5, але може бути і 7, і навіть 9 або 11. Останні два варіанти можливі тільки при в'язанні з тонких, але досить м'яких бавовняних ниток.
3
Пров'яжіть всі знаходяться на гачку петлі, крім першої, в одну, як і при в'язанні звичайного стовпчики з накидом. У вас залишилося дві петлі. Пров'яжіть їх разом. Якщо нитки товсті, можна перед останньою операцією зв'язати 1 повітряну петлю, і тільки потім провязать її разом з крайньою.
4
Для жорстких ниток існує інший тип вузлика. Для зразка зв'яжіть ланцюжок з повітряних петель і ряд простих стовпчиків або стовпчиків з накидом. Зробіть пару повітряних петель на підйом. У стовпчик попереднього ряду пров'яжіть 1 стовпчик з накидом. Чи не пров'язуйте його до кінця, на гачку повинне залишитися 2 петлі. Зробіть в ту ж петлю ще один такий же стовпчик. Зв'яжіть їх стільки, скільки потрібно за схемою. В кінці процесу на гачку має виявитися на 1 петлю більше, ніж потрібно по малюнку. Пров'яжіть їх всі разом і скріпіть повітряної петлею.
5
Спробуйте зв'язати квіточку з вузликами. Зробіть ланцюжок з повітряних петель і замкніть її в кільце. Зв'яжіть 1-2 петлі на підйом, потім - кілька стовпчиків в кільце. Кільце має бути повністю закрите. Зробіть петлі на підйом, потім в сусідній стовпчик пров'яжіть вузлик. Зв'яжіть кілька повітряних петель, пропустіть кілька стовпчиків попереднього ряду і знову зробіть вузлик. Таким чином в'яжіть по всьому колу, рівномірно розподіляючи вузлики.
Зверніть увагу
На схемах вузлик позначається вертикальним пелюсткою з однією або декількома лініями посередині. Кількість ліній позначає, скільки стовпчиків потрібно провязать в один. В описах малюнок у прийнято позначення ПС (n) - пишний стовпчик. В дужках вказано кількість петель.
Корисна порада
Аналогічний візерунок можна виконати і на спицях. Він називається «шишечки». Для його виконання зробіть накид, введіть праву спицю в петлю і витягніть робочу нитку. Зробіть ще один накид, знову введіть спицю в петлю і ще раз витягніть нитку. Проробіть цю операцію стільки разів, скільки написано в схемі. У наступному ряду всі утворилися петлі пров'яжіть разом, щоб кількість їх на спицях залишалося постійним.