Як роблять скловолокно. з чого зроблено скловолокно.

Користуючись речами, ми не завжди замислюємося, як і з чого ці речі зроблені. Тому багато хто здивується, якщо дізнаються, що основою для виготовлення багатьох звичних предметів є скловолокно. Роблять скловолокно з природної сировини, технологія його отримання досить проста.
Інструкція
1
Сировиною для отримання скловолокна служать пісок, глина, сода, вапняк і компоненти-добавки. Також у виробництві скловолокна використовують склобій, як металобрухт при отриманні металу.
2
Технологічні компоненти завантажуються в плавильні печі, де нагріваються до температури 1200 градусів. Отримана маса рідкого скла направляється на формування. Спеціальні фільєри (платинові пластини - сита з мікроотворами) безперервно витягають тонкі волокна, які, охолоджуючись, застигають. Готові волокна змотують в бобіни, при цьому швидкістю намотування можна регулювати товщину нитки, тобто якщо змотувати повільніше, то нитка буде товщі. Скляна нитка виходить товщиною від 6 мікрон, її діаметр в 20 разів менше, ніж діаметр волоса людини.
3
З таких ниток потім роблять скловолокно різної текстури. Волокно може бути виконано у вигляді кручених ниток, гладких, і розпушений, більш пухких. Нитки дуже міцні, мають м'яку структуру і гарні на вигляд, їх можна піддавати фарбуванню. Тому такий матеріал стали використовувати для виготовлення стеклообоев і склополотна. Також склотканина застосовують у будівництві, електротехніці, інструментальної промисловості, суднобудуванні і автомобілебудуванні.
Зверніть увагу
Настільки широке застосування скловолокна пояснюється його невеликою собівартістю і високими технічними характеристиками. Скловолокно має високу міцність, гнучкістю, відмінними звуко- і теплоізоляційними властивостями, низькими гігроскопічністю і теплопровідністю. Воно не піддається корозії, гниття і хімічному розкладанню, стійко до впливу кислот. Крім того, скловолокно практично не має електропровідність і має високу вогнестійкість.
Скляне волокно - це штучне волокно, яке формується з розплавленого неорганічного скла. Є два види скловолокна: безперервне (комплексні скляні нитки довжиною 20 і більше кілометрів і діаметром 3-50 мкм) і штапельне (довжиною 1-50 см, діаметром 0,1-20 мкм).
Вам знадобиться
  • - Склобій;
  • - пісок;
  • - сода;
  • - доломіт;
  • - вапняк;
  • - обладнання для виробництва скловолокна.
Інструкція
1
У Росії використовуються два види виробництва скловолокна: одностадійний і двостадійний. Двохстадійний менш прогресивний, але поки поширений більше, ніж одностадійний. Спочатку готують шихту, потім варять скло, отримують ерклез і кульки зі скла, потім цей стекломатеріал плавлять в плавильному посудині і витягають скловолокно.
2
Волокна формуються, охолоджуються, на них наноситься Замасліватель. Потім з стекловолокон утворюють нитку, нитка розкладають і намотують на котушки.
3
При одностадійному методі минуется стадія вироблення скляних кульок і ерклез - це більш прогресивний спосіб виробництва скловолокна, та й енергії споживається практично в два рази менше. Стекломасса, яка надходить відразу з стекловареннной печі, розподіляється по окремих фільєрним живильників, звідки і витягуються волокна.
4
Замасліватель підсилює міцність скловолокна при розтягуванні на 20-30%. Ще ця додаткова обробка призводить до гідрофобізації скловолокна, зниженню електрізуемості, поверхневого напруги і коефіцієнта тертя від 0,7 до 0,3. При виробництві волокна для різних видів нетканих матеріалів технологія може бути модернізована і злегка змінена на самому підприємстві.
5
Найсучаснішою технологією виробництва скловолокна володіють США, там використовують С-процес. Витягування волокон відбувається з живильників з 4000 і 2000 отворами, зі швидкістю витягування 750 м/с. В добу виробляють 2160-2460 кг і 1080-1440 кг скловолокна залежно від кількості отверстій.В Росії найбільша кількість фільерно отворів - 800, а швидкість витягування - 10-100 м/с.
6
З скловолокна шляхом фільерно формування тонких монониток роблять комплексні кручені нитки, джгути і односпрямовані стрічки. Стрічки і джгути отримують при з'єднанні 10-60 комплексних ниток. На ткацьких верстатах з кручених стеклонитей роблять сітки, тканини і стрічки.