Як замінити склоочисник на ВАЗ.

Від справності склоочисника автомобіля багато в чому залежить зручність водіння і безпека експлуатації автомобіля. Але нерідко автомобільні «двірники» виходять з ладу і потребують ремонту або повної заміни. Тому кожен водій повинен вміти швидко і ефективно замінити несправний склоочисник на новий. Для прикладу розглянемо порядок заміни склоочисника на автомобілі ВАЗ.
Інструкція
1
Переконайтеся, що несправність склоочисника вимагає його заміни. В деяких випадках відновити працездатність пристрою можна, замінивши перегоріли елемент електричного кола. Демонтуйте приладову панель автомобіля. З лівого боку відшукайте реле склоочисника. Зніміть його, відкрутивши кріпильні болти. Перевірте реле на працездатність; при необхідності замініть його. Переконайтеся також в справності запобіжника, що відповідає за роботу «двірників».
2
Відкрутіть гвинти, що утримують кожух рульової колонки і зніміть її. Огляньте перемикач режимів склоочисника, розташований під рульовою колонкою. Особливу увагу приділіть з'єднувальним дротах. Виявивши порушення ізоляції, замініть провід. Якщо несправний сам блок перемикачів, зробіть і його заміну.
3
Огляньте двигун, що приводить в дію склоочисник. Він встановлений, як правило, під капотом. Зніміть моторчик з кузова і перевірте на працездатність. Несправність моторчика може полягати в поломці шківа; в цьому випадку замініть шків на новий. Якщо причина несправності криється в забрудненні контактів, прочистите їх. Встановіть моторчик на місце і надійно прикріпіть гвинтами.
4
Для заміни щіток склоочисника спочатку від'єднайте акумулятор. Відігніть щітки з важелями від лобового скла. Зніміть «двірники», вийнявши з пазів. Приберіть декоративну накладку на болти, що кріплять склоочисник. Відкрутивши болт, зніміть склоочисник.
5
Збірка конструкції проводиться в зворотній послідовності. Встановіть новий склоочисник в разі заміни. Вставте на місце «щітки» з важелями. Пригвинтите гайки осей важелів. Закрутіть кріпильний болт, діючи при цьому акуратно, щоб не пошкодити різьблення. Підключіть акумулятор і перевірте працездатність склоочисника.