Як відкрити свій бізнес і скласти бізнес-план.

Початок будь-якого серйозного справи вимагає ретельного обмірковування і планування. Повною мірою це відноситься і до відкриття свого бізнесу. При підготовці ділового проекту слід врахувати всі деталі, навіть самі малозначні. Поспіх і необдумані дії, нерідко властиві підприємцю, можуть дорого обійтися згодом.
Інструкція
1
Визначте сферу діяльності, яка стане основою вашого бізнесу. Зовсім ні необхідності ставати вузьким фахівцем у цій галузі, але справа повинна бути вам знайоме. Бажано, щоб в основу справи була покладена ідея, що стосується ваших захоплень та інтересів. В іншому випадку будь-яка невдача на першому етапі може швидко охолодити ваш підприємницький запал.
2
Продумайте, яким буде формат продукту або послуги, з яким ви плануєте вийти на ринок. Ідеальний продукт завжди затребуваний, не вимагає для свого виробництва спеціального дорогого обладнання, не займає багато місця і легко обмінюється на гроші. Виходячи з цих критеріїв розгляньте можливість заняття електронною комерцією, поклавши в основу бізнесу один або декілька інформаційних продуктів (наприклад, авторське програмне забезпечення, електронні книги або дистанційне надання консультаційних послуг).
3
Оформіть свої думки щодо майбутнього проекту у вигляді бізнес-плану. Почніть з розробки структури проекту. Стандартний бізнес-план включає в себе резюме, відомості про галузь, опис бізнес-ідеї та продукту, план маркетингу, інвестиційний та виробничий план. Окремі розділи присвятіть організаційного та фінансового планування.
4
При складанні плану особливу увагу приділіть розрахунками економічних показників. Вирахуйте фінансові витрати на організацію бізнесу, визначте джерела надходження коштів і терміни окупності проекту. Врахуйте при плануванні можливі зміни в зовнішньому середовищі, особливо в області законодавства, регулюючого обрану вами сферу діяльності.
5
Вивчіть конкурентне середовище в вашому регіоні. Це дозволить точніше визначити формат продукту і уточнити сегмент ринку, на якому ви станете здійснювати підприємницьку діяльність. З'ясуйте, які складнощі відчувають потенційні конкуренти, це дозволить вам уникнути помилок на початковому етапі. Результати дослідження внесіть в бізнес-план.
6
Визначте стратегію маркетингу і способи ведення рекламної діяльності. Цей розділ бізнес-плану є одним з найважливіших. Недостатньо зробити продукт (товар або послугу), його необхідно грамотно подати споживачу. Зрештою, саме продаж приносить гроші.
7
Склавши план, встановіть розумні терміни для кожного етапу. Підберіть кваліфікований персонал. При необхідності купите або орендуйте приміщення під офіс та виробничі потреби. Подбайте про необхідне обладнання. Виберіть постачальників сировини і матеріалів.
8
Визначтеся з організаційно-правовою формою майбутнього підприємства і зареєструйте його, попередньо підготувавши необхідні документи. Після постановки на облік в податковому органі та відповідних фондах сміливо приступайте до втілення в життя своїх планів. Будьте готові до того, що на перших порах ви неодмінно зіткнетеся з складнощами. Головне якість підприємця якраз і полягає в тому, щоб робити свій бізнес всупереч труднощам і незважаючи на перешкоди.