Як визначити косоокість у дитини.

Косоокість - відхилення зорової осі очей. Їх рух відбувається неузгоджено. В результаті одне око дивиться прямо, а другий - в сторону. Визначити косоокість у дитини можна самостійно.
Вам знадобиться
  • - ліхтарик:
  • - фотоапарат.
Інструкція
1
Поспостерігайте за малюком. Зазвичай у дітей з косоокістю блукаючий погляд, вони труть очі, ніяково схиляють голову набік. Крім того, їм важко сфокусувати погляд на певному об'єкті.
2
посвітити ліхтариком дитині в очі. Якщо відображення в обох очах розташоване однаково - розлади немає. Якщо відображення відрізняється, значить, у малюка косоокість. Іноді розлад допомагають виявити фотографії дитини, зроблені зі спалахом.
3
Для постановки точного діагнозу відвідайте офтальмолога. Лікар визначить, яким з основних двох видів косоокості страждає малюк. При збіжному косоокості один або обидва ока дивляться всередину. Для розходиться характерно різне спрямування одного або обох очей.
4
Розвиток косоокості відбувається в перші місяці життя. Однак у багатьох дітей одразу після народження очі косять. Оскільки очні м'язи у новонароджених ще слабкі, погляд здається «плаваючим». Це нормально.
5
Погляд немовляти, якому немає ще й місяця, іноді косить, коли намагається сфокусуватися на близьких об'єктах. Крім того, враження косоокості посилює зайва шкіра на повіках і широке перенісся. Потрібно відзначити, що це помилкове враження. Коли дитина підросте і обличчя набуде більш чіткі форми, подібне явище зникне. Якщо малюкові вже більше півроку, а косоокість не проходить, зверніться до лікаря.
6
Зміцнюйте здоров'я дитини з самого народження. Слідкуйте за зором. Під час захворювань, які послаблюють м'язовий апарат очей і організм в цілому, не дозволяйте дитині довго малювати, наближати і розглядати дрібні предмети. Це може спровокувати косоокість. Також важливо стежити за освітленням. Воно повинно бути досить яскравим. Ефективне лікування даного розладу в чому залежить від раннього виявлення причин його виникнення.