Як перевірити роботу жорсткого диска.

Виконання операції перевірки роботи та виправлення помилок жорсткого диска в операційній системі Microsoft Windows може бути здійснено як засобами самої системи, так і з використанням додаткового програмного забезпечення сторонніх виробників.
Інструкція
1
Викличте головне меню операційної системи Microsoft Windows натисканням кнопки «Пуск» і перейдіть в пункт «Мій комп'ютер» для проведення операції перевірки роботи жорсткого диска.
2
Викличте контекстне меню підлягає перевірці диска кліком правої кнопки миші і вкажіть пункт «Властивості».
3
Виберіть вкладку «Сервіс» діалогового вікна властивостей і використовуйте кнопку «Виконати перевірку».
4
Застосуйте прапорець на полі «Автоматично виправляти системні помилки» для виконання відновлення файлових помилок диска і повторіть цю дію на полі «Перевіряти і відновлювати пошкоджені сектори» для здійснення діагностики та відновлення як файлових, так і фізичних помилок в наступному діалоговому вікні .
5
Натисніть кнопку «Запуск» для підтвердження виконання операції і дочекайтеся завершення процесу сканування.
6
Врахуйте, що наявність відкритих файлів може призвести до необхідності завершення роботи всіх додатків і перезавантаження комп'ютера для виконання операції перевірки роботи жорсткого диска.
7
Поверніться до головного меню «Пуск» і перейдіть в пункт «Виконати» для здійснення альтернативного методу запуску інструменту перевірки дисків.
8
Введіть значення cmd у полі «Відкрити» та натисніть кнопку OK для підтвердження запуску інструменту командного рядка.
9
Введіть значення chkdsk ім'я_диска: в текстове поле командного рядка і використовуйте наступний синтаксис команди: -/r - для виконання операції діагностики вибраного диска; -/f - для виправлення знайдених помилок. (Chkdsk ім'я_диска:/r/f)
10
Натисніть функціональну клавішу Enter для підтвердження виконання команди або скористайтеся спеціалізованими засобами перевірки диска сторонніх виробників: - Acronis Disk Director Suite; - HDDlife; - Victoria; - MHDD.