Як виміряти вологість. Як вимірювати вологість гігрометром де його ставити.

Вимірювання вологості необхідні як фізикам, так і синоптика. Та й нас самих це питання теж повинен цікавити, особливо якщо ми подовгу сидимо в одному приміщенні. Адже вологість повітря впливає на людський організм, тому-то її і потрібно контролювати. Є два основних типи приладів, що вимірюють вологість повітря. Вони відрізняються пристроєм і принципом роботи. Це гігрометри та психрометри.
Інструкція
1
Принцип роботи гігрометрів складається в аналізі впливу коливань вологості на певні тіла і матерії. Приміром, волосні гігрометри засновані на здатності знежиреного людського волосся змінювати свою довжину в відповідь на зміни вологості повітря. Такими гігрометрами вимірюється вологість повітря в межах 30-100%. В плівкових гігрометрами чутливим до вологи елементом є органічна плівка.
2
Хоча і плівковий, і волосной гігрометри не здатні дати таку точність вимірювань, яку дає психрометр. Але взимку основними засобами вимірювання відносної вологості повітря є все ж гігрометри, які бувають також ваговими, електролітичними, конденсаційними і керамічними. Кожен з цих видів гігрометрів має свої особливості. Але база одна для всіх: гігрометріческій метод вимірювання або визначення точки роси.
3
Психрометричний спосіб вимірювання відносної вологості повітря теж дуже популярний. У гігрометрів похибка може досягати 5%, а ось психрометри набагато точніше. Стандартний найпростіший психрометр складається з двох термометрів. Один сухий, а другий - вологий. Другий обгортається в змочену водою бавовняну тканину. Испаряющаяся вода охолоджує термометр, а в цей час другий (сухий) термометр фіксує температуру навколишнього повітря. Показання в підсумку передаються на реєструючий прилад, який визначає відносну вологість повітря в приміщенні на основі різниці температур сухого і вологого термометрів.
4
Якщо ні психрометра, ні гігрометра у вас немає, вологість повітря можна виміряти і без них. Наберіть в стопочку холодної водопровідної води і поставте її в холодильник на пару-трійку годин. Переконайтеся, що температура води не опустилася нижче позначки в 5оС. Поставте стопку в кімнаті так, щоб вона перебувала далеко від опалювальних приладів. Тепер поспостерігайте за стопкою протягом декількох хвилин.
5
Якщо стінки стопки почали пітніти і висохли вже через п'ять хвилин, значить, вологість повітря дуже низька, тобто повітря сухе; Щодо середньої вологості вам «повідомлять» стінки стопки, так і залишилися запітнілими; Якщо на поверхні скла протягом п'яти хвилин утворюються невеликі струмочки води, значить, вологість повітря в приміщенні висока.
Зверніть увагу
Якщо у вас є спеціальний прилад для вимірювання вологості повітря - гігрометр, то визначити яка вологість в приміщенні не складе труднощів. Але що робити, якщо під рукою такого приладу немає. Дізнатися приблизні значення вологості повітря в квартирі можна і своїми силами. Як виміряти вологість повітря без гігрометра. Є досить простий спосіб.
Корисна порада
Взимку - повітря висушується за рахунок централізованого опалення, влітку частенько вологість підвищена. Як виміряти вологість повітря в квартирі і привести її до норми? Залежить рівень вологості від концентрації вологи за межами приміщення. Взимку ця різниця істотна внаслідок роботи опалення. Щоб виміряти вологість, використовують старий добрий гігрометр (особисто у мене залишився ще від бабусі з дідусем - 3 в 1: термометр, гігрометр і барометр).
Недолік і надлишок вологи погано впливає на нормальний розвиток рослин. Враховуючи потреби кожної культури до води і регулюючи вологість ґрунту, можна виростити на своїй ділянці багатий урожай. Визначити час поливу можна і без спеціальних приладів.
Вам знадобиться
  • - лопата.
Інструкція
1
Визначте, чи достатньо вологи в грунті, за зовнішнім виглядом рослин. При нестачі вологи листя опускаються і в'януть. Допомогти може хороший полив і зрошення. Визначити вологість ґрунту можна й іншим способом. Викопайте лунку глибиною 20-30 см і прикладіть тильну сторону кисті до стінки ґрунтового зрізу. Якщо шар з корінням сухий або злегка зволожений, слід полити рослини.
2
Визначте вологість ґрунту по земляному кульці. Для визначення оптимальних термінів і норми поливу рослин можна використовувати невеликий зразок. Візьміть жменю землі і скачайте з неї кульку. Якщо він розсипається на руці - грунт суха. Тут рослинам для нормального росту потрібно додатковий полив. Коли зразок землі злегка холодить руку - це свіжа грунт. При стисканні вона майже не розпадається, бо заповнена водою. Така земля придатна для нормального росту рослин і не вимагає поливу. Якщо взяти зразок в руку і на шкірі залишаються сліди - це вологий ґрунт. Вона добре тримає форму кульки, але при розкачування в шнур розпадається на частини. Сира грунт липне до рук, але легко формується і в кульку, і в шнур. Зволожені ділянки потребуватимуть додаткових витрат на відведення води, інакше на них виростуть одні бур'яни.
3
Показує стан ґрунту і її зовнішній вигляд. Ви відразу зможете визначити її вологість при виборі ділянки для заміського будинку. Висушена земля світлішого кольору, з потрісканою кіркою і пилить при легкому вітрі. У ранні і пізні години вона не темніє від вологого повітря. Трав'янистий покрив сухий і жовтий. Зустрічаються перисті ковила і лишайники. У свіжій грунті - зелені мохи, брусниця, медунка широколистная і папороть чоловічий. На вологій землі рослини з соковитим листям: багато лапчапткі, вербейника і чорниці. Надлишкова волога помітна відразу. Вода доходить до поверхні дрібні рослини килимом покривають землю. Тут переважає жовтець повзучий, зозулин льон, таволга.
Зверніть увагу
Якщо після посіву ви не можете відразу полити насіння, прікатайте грунт.
Корисна порада
Зверніть увагу на бур'яни, що ростуть на зволожених ділянках. Тут багато хвоща польового, сердечника лугового і тимофіївки.