Як лікувати нежить алое.

Нежить є частим супутником простудних захворювань. Утруднюючи дихання, він порушує нічний сон і доставляє масу незручностей протягом дня. Для лікування недуги можна використовувати аптечні краплі, проте народні засоби, зокрема, краплі з алое, не менш ефективні.
Інструкція
1
Для лікування нежиті необхідно використовувати свіжий сік алое, тому готуйте краплі безпосередньо перед закапуванням в ніс. Виберіть м'ясистий лист завдовжки 15-20 см. Добре, якщо у нього буде злегка підсохлий кінчик. Облом або обріжте лист біля самої основи і видавіть з нього сік.
2
Перед закапуванням соку зробіть промивання носа фізіологічним розчином або морською водою. Це дозволить очистити ніс від зайвої слизу і прискорить дію алое.
3
На лікування звичайного нежитю за допомогою алое піде не більше 2-3-х днів. Дітям у віці 3-7 років закопуйте по 1-2 краплі свіжовичавленого соку в кожну ніздрю 4-6 разів на день. Дозування крапель для дітей 8-14 років в два рази вище. Дорослим на одну процедуру потрібно 10 крапель - по 5 у кожну ніздрю.
4
Дітям молодше 3-х років чистий сік закопувати не рекомендується. Змішайте його в рівних пропорціях з рідким медом. В отриманій рідини змочіть ватяну паличку і протріть кожну ніздрю. При наявності алергії на продукти бджільництва розбавляйте сік алое кип'яченою водою.
5
Для лікування ускладненого нежитю (фронтит, синусит, гайморит і т.д.) закопуйте сік алое в більшій кількості: - дітям 3-7 років - по 2-3 краплі; - дітям 8-14 років - по 4 -6 крапель; - дорослим - до 8-10 крапель в кожну ноздрю.Для посилення ефекту змішайте сік алое з невеликою кількістю цибульного соку. Проводите процедуру кожні 3 години протягом 7-10 днів.
6
Після закапування соку алое закиньте голову назад і помасажуйте крила носа.
7
Так як сік алое дуже гіркий, післясмак в роті буде турбувати ще близько години після процедури. Випийте чашку солодкого чаю або з'їжте чайну ложку меду. Від неприємних відчуттів не залишиться й сліду.
Зверніть увагу
Незважаючи на те, що сік алое - натуральний засіб, на нього може виникнути алергія. При появі сльозотечі, свербіння, висипу або набряку, негайно припиніть лікування і зверніться до фахівця.