Як зробити чорнило.

Протягом всієї історії письмовий інвентар помітно еволюціонував. Здавалося б, що ці інструменти значно відрізняються один від одного, але у них є багато спільного: і перо, і ручка потребують чорнилі. Звичайно, склад чорнил теж змінювався з часом, але все ж, чорнило залишаються чорнилом. Існує безліч різновидів чорнила, як за складом, так і за призначенням. Є навіть секретні чорнило, напис якими можна побачити тільки за певних умов.
Вам знадобиться
  • Канифоль, нігрозин, етиловий спирт, тетраборат натрію, декстрин, йодна настойка, мідний купорос, гуміарабік, голландська сажа, оцет, хлорид калію, вода.
Інструкція
1
Покладіть в скляну банку 50 грам каніфолі і 50 грам нігрозину. Після налийте туди 350 мл етилового спирту і гарненько розмішайте. Щільно закрийте ємність, щоб спирт не випаровувався. Перший розчин готовий.
2
Візьміть 100 грам тетрабората натрію (бура) і прилейте до нього півлітра води. Цей розчин теж потрібно ретельно перемішати. Це другий розчин.
3
Прил один розчин до іншого перед використанням, і знову добре розмішайте. Вийдуть чорнило, якими можна розписувати навіть такі матеріали як кераміка, фарфор і т.д.
4
Можете приготувати чорнило, які з часом зникають. Насипте чайну ложку декстрину в пробірку і налийте туди 50 - 60 грам йодно - спиртового розчину. Гарненько перемішайте і відцідіть осад. Лист написаний такими чорнилами зникне протягом доби.
5
Для того, щоб писати по залізу, приготуйте розчин з 10 частин мідного купоросу, 5 частин гуміарабіку, 3 частин голландської сажі, 3 частин оцту і 30 частин води.
6
Для написів по цинку, візьміть 7 частин мідного купоросу, 5 частин хлориду калію і розмішуючи, залийте цю суміш водою.
Ніхто з точністю не відповість на питання, коли були винайдені чорнило. Можна точно стверджувати, що з'явилися чорнило набагато раніше, ніж люди навчилися писати.

Як робили чорнило раніше

Перші чорнило служили для малювання. Найстаріші чорнило - сажа. Нею малювали на стінах печер, на тілі людини, на папірусі. Спочатку сажу застосовували як сухий порошок, потім стали розчиняти у воді. Цей розчин і послужив прообразом сьогоднішніх чорнила. Сажа погано розчиняється у воді, після висихання вона погано тримається на носії. Тому замість води стали використовувати масло. Якість чорнила стало краще: масло добре прилипало до носія, малюнок і лист стали більш чіткими, зберігалися вони дольше.Разние народи в різні часи використовували свої складові. Наші предки в лляній олії розчиняли порошок висушених і розмелених жолудів, нарости на листках - галли, які тому стали називати чорнильними орешкамі.Позже були винайдені кольорові чорнило. Щоб отримати червоні чорнила, в масло додавали залізний купорос. Коли попит на чорнило зріс і їх стали виготовляти в фабричних умовах, з'явилися кольорові чорнило з синтетичних матеріалів.

Як роблять чорнило сьогодні

Здавалося б, що в сьогоднішні дні чорнило - це неактуально. Але це не так. Чорнило і раніше широко використовуються в струменевих принтерах, в кулькових, гелевих, капілярних ручках. Чорнилом підписуються важливі документи, дипломи. Чорнилом працюють дизайнери і художники. На документи ставляться чорнильні друку і штампи.Меняются технології, змінюються і вимоги. Як і давні чорнило, сучасні чорнило складаються з розчинника: води, спирту, гліцерину, етанолу; барвника: фуксину, індиго і индигокармина, сульфату заліза. У сучасні чорнило додаються модифікатори, поліпшуючі їх властивості - смачиваемость, швидкість висихання, в'язкість. Це багатоатомні спирти, цукор, декстрини, латекс. Зберегти на довгий час самі чорнило, написи і малюнки, зроблені ними, призначені консерванти: щавлева кислота, етанол, сульфацілін. Залежно від того, як і де застосовуються чорнило, до них пред'являються безліч вимог. Основні вимоги: відмінна смачиваемость з носієм і несмачиваемость з пишуть вузлом; збереження кольору і насиченості при зберіганні документів на світлі; впитиваемость; швидкість висихання, стійкість до дії води і розчинників; можливість змішування для отримання відтінків; постійно знижується вартість.

Цікаво

Досі не розгадана таємниця чорнила монгольських ченців. Вони вміли робити перламутрові, рубінові, сапфірові чорнило. У Римі червоні чорнило вперше з'явилися на початку нової ери. Вони були такою рідкістю, що писати червоними чорнилом міг тільки імператор.Черніла з усіх типів ручок, в тому числі і кулькових, випливають за рахунок сили тяжіння. Отже, під час космічного польоту в стані невагомості ними користуватися не можна. Американські вчені довго бились над удосконаленням ручок для астронавтів. Наші співвітчизники вчинили простіше і забезпечили космонавтів ... простими олівцями.