Як навчитися грати рок на гітарі. Як навчиться грати на гітарі соло пісень.

Більшість початківців гітаристів бажає навчитися виконувати рок-музику. Саме цей жанр дозволяє освоїти прийоми гри на гітарі найбільш повно. Крім того, пісні рок-груп сьогодні дуже популярні, і вміючи грати їх, ви зможете розважити своїх друзів.
Інструкція
1
Для початку необхідно розібратися в типах гітарних партій в рок-музиці. Зазвичай це соло-гітара і ритм-гітара. З назв зрозуміло, що ритм гітара грає основну мелодію (зазвичай на акордах або барі), а соло партія робить композицію більш складною і красивою. Визначтеся з тим, чому саме ви хочете навчитися. Соло вважається більш складною і водночас вражаючою партією, а вміння грати ритм нагоді, якщо ви хочете одночасно грати і співати.
2
Для того щоб навчитися грати соло, вам необхідно вивчити правильну постановку рук на грифі і деці. Після цього потрібно почати розвивати пальці обох рук, оскільки вам доведеться грати складні перебори і швидко переставляти акорди. В цьому вам допоможуть спеціальні вправи, розвиваючі незалежність, гнучкість і швидкість пальців. Їх можна знайти в самовчителі або інтернеті.
3
Дуже корисною для гітариста будь-якого рівня стане комп'ютерна програма Guitar Pro 6. Вона дозволяє завантажувати різні табулатури, прослуховувати їх в будь-якому темпі і при цьому бачити, які струни і де необхідно затискати. З її допомогою можна навіть самостійно вигадувати музику для різних інструментів.
4
Така програма дуже корисна, якщо ви вчитеся грати соло до рок композиціям. По-перше, для неї існують спеціально розроблені комплекси вправ на розвиток пальців лівої і правої руки, які підібрані так, щоб вчитися можна було поступово, переходячи від простого до складного. По-друге, для Guitar Pro існує безліч табулатури до відомих пісень. По-третє, ви зможете побачити, які налаштування необхідно виставляти на примочках, процесорах і комбік, щоб домогтися потрібного звуку, якщо ви граєте на електрогітарі.
5
Можна також вивчити гами і грати по друкованим нотах, але без цього, в принципі, цілком можливо обійтися, оскільки всі позначення для гітарних партій зводяться до акордам і табулатурам.
6
Навчитися грати ритм партії трохи простіше і швидше. Для початку вам також необхідно вивчити правильну постановку рук при грі на акордах, барі або квінту. Потім потрібно навчитися грати медіатором або пальцями різні типи боїв. Після цього можна вивчити основні акорди та їх варіації на барі і Квінта. Потім можна відразу ж переходити до гри обраних вами рок композицій. Для цього необхідно придбати збірник пісень, самовчитель або скачати з інтернету потрібні вам тексти з акордами. Можна також скористатися програмою Guitar Pro, де ви знайдете позначення акордів зі схемами і напрямом руху правої руки для обраної вами композиції і настройки апаратури для електрогітари.
7
Також можна скористатися відеоуроками, які ви знайдете в інтернеті. Однак будьте уважні з тим, хто показує, як грати ту чи іншу пісню. Іноді недосвідчені гітаристи можуть викласти в інтернет своє відео: немає гарантій, що вони грають правильно. Краще дивитися відеоуроки відомих рок музикантів з розбором, коли в уповільненому повторі буде показано, які струни затиснуті на яких ладах, як грати правою рукою.
Гітара - один з найпопулярніших інструментів, а гітарист - майже найяскравіша постать в рок-колективі. Але успіх в виконавстві не спадає сам, музикант повинен вкласти багато сил і придбати багато знань, щоб грати красиво.
Вам знадобиться
  • Налагоджена гітара.
Інструкція
1
Рок-виконавство на гітарі складається з двох основних елементів: акомпанемент та імпровізація. Почніть навчання з імпровізаціі.Перед початком самої імпровізації зіграйте пентатонику в ля-мінорі (Am) по нотах або по табулатурі: шоста струна п'ятий лад, восьмий лад; п'ята струна п'ятий лад, сьомий лад; четверта струна п'ятий лад, сьомий лад; третя струна п'ятий лад, сьомий лад; друга струна п'ятий лад, восьмий лад, перша струна п'ятий лад. Потім з першої на шосту струну в зворотному порядку.
2
Коли гра гами буде досить рівною і вільною, почніть саму імпровізацію. Грайте вразнобой ноти гами, щоб виходила мелодія. Контролюйте свої руки, а не дозволяйте рукам контролювати вас.
3
Навчіться грати гами та імпровізації в інших тональностях.
4
Перейдіть до акомпанементу. Для цього запишіть у вигляді нот або табулатури акорди для гітари. Можете скористатися записами підручників. Грайте ці акорди довго і наполегливо, щоб вони звучали в одному темпі, в одній динаміці, в одному мазку. Слідкуйте, щоб всі звуки, які ви хочете отримати, прозвучали.
5
Приступайте до вивчення пісень. Вивчіть якнайбільше чужих, складайте свої.
Корисна порада
Не намагайтеся грати відразу в швидкому темпі. Краще почніть повільно і приготуйтеся витратити чимало часу, щоб розвинулася моторна пам'ять.