Як виміряти висоту дерева.

Як визначити висоту дерева - в тому випадку, наприклад, якщо вам потрібно в цілях безпеки звалити старе дерево біля будинку, і ви хочете бути впевненим, що при падінні воно не зачепить споруди або проводу електролінії? Існують електронні та лазерні висотоміри, за допомогою яких висота дерев визначається швидко і досить точно. Однак купувати прилад для разового застосування не резонно.
Вам знадобиться
  • - рулетка;
  • - ножиці;
  • - лист картону або ДВП;
  • - калькулятор;
  • - пила;
  • - цвяхи;
  • - шест довжиною близько 2 м.
Інструкція
1
Найпростіше визначити висоту дерева за допомогою тіні. Заміряйте відстань від кінця тіні дерева до його стовбура. Запишіть його, позначивши буквою S.
2
Застроміть в землю жердину в місці, освітленому сонцем. Заміряйте довжину його тіні. Позначте висоту жердини і довжину його тіні буквами h і s відповідно. Виходячи з подібності трикутників, утворених деревом, шостому та їх тінями, H/h = S/s, де H - шукана висота дерева. Знайдіть висоту дерева за формулою H = h * S/s.
3
Якщо скористатися тінню для визначення висоти дерева не можна (варто похмура погода, або дерево розташоване в такому місці, що не представляється можливим виміряти його тінь), виготовте простий прилад, придатний для визначення висоти будь-яких об'ектов.Вирежьте з картону або ДВП прямокутний трикутник з рівними катетами - розмірами, приблизно, близько півметра. Прибийте його до жердини таким чином, щоб два катета трикутника розташовувалися паралельно і перпендикулярно по відношенню до нього, а його нижній гострий кут знаходився приблизно на висоті ваших очей.
4
Знайдіть таке становище на землі, щоб при вертикальному положенні жердини ваш очей, верхівка дерева і гіпотенуза трикутника перебували на одній лінії. Іншими словами, потрібно знайти місце, з якого ви можете подивитися (прицілитися) на верхівку дерева через гіпотенузу трикутника при вертикально стоїть шесте.Найдя потрібне місце, заміряйте відстані від жердини до дерева і від нижнього кута трикутника до землі. Якщо позначити їх S і h відповідно, висота дерева складе S + h. Даний спосіб також заснований на подобі трикутників - картонного й освіченого деревом і лінією вашого погляду.
Корисна порада
Якщо у вас під рукою немає абсолютно ніякого інструменту, можна зробити прямокутний трикутник з гілки дерева, надломив її в кутах. Відстань до дерева можна заміряти кроками, взявши до уваги, що середній людський крок приблизно дорівнює 0,6-0,7 м. Визначити відстань від ока до землі також не складає труднощів - всі знають свій рост.Картонний трикутник може мати будь-які розміри. Просто потрібно мати на увазі, що чим вони менші, тим нижче точність визначення висоти дерева.