Що таке материк.

Материк, по-іншому ще кажуть «континент» - це масив земної кори, значна частина якого виступає над поверхнею Світового океану. Тому материком може бути не тільки суша, але і підводний його частина, її називають периферичної. Саме поняття «континент» означає в перекладі «триматися разом», таким чином, спочатку встановлено це структурний єдність полотна, що визначається як материк.
Інструкція
1
Потрібно відрізняти материки від островів. Відмінності ці більшою мірою стосуються геофізичних властивостей останніх. Так, континентальні кори значно древнє, більше і легше, ніж океанічні, які служать основою островів. Втім, багато вчених схильні вважати, що частина островів цілком можна назвати материковими, наприклад, Британські, Ньюфаундленд і Мадагаскар, в числі океанічних - Бермудських, Гавайських і о.Гуам.В спрощеному розумінні, острови це частина суші, з усіх боків оточена водою і постійно височіє над нею.
2
Вважається, що материкова зона відрізняється лише відносною стабільністю і змінюється в залежності від географічної епохи. У сучасну, наприклад, існують 6 материків, найбільший з яких - Євразія. Євразія займає більше третини всієї суші планети, вона розташувалася у всіх чотирьох півкулях Землі і омивається чотирма океанами. Далі в порядку зменшення розмірів: Африка (30,3 млн. Км?), Північна Америка (24250000. Км?), Південна Америка (18280000. Км?), Австралія (7,7 млн. Км? ) і Антарктида (близько 14 млн. км?). Остання є унікальним географічним об'єктом, який не перестають досліджувати вчені, всю її територію покривають шельфові льодовики, так вона ще є найвищим материком земної кулі. Висоту поверхні Антарктиди визначають понад 2000 метрів, її льодовиковий покрив вважається одним з найбільших на планеті.
3
В основі кожного материка знаходиться одна платформа, і тільки Євразія має шість, при цьому Аравійську і Індостанському платформи, які лежать в її основі, вважають чужими материку, тому що вони частина Гондвани і примикають до Азії. І хоча кордони для всіх материків очевидні, кордон між Європою та Азією умовна. Цією межею прийнято вважати лінії глибинних розломів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=OG7D-iqEYR4