Що таке еквівалент.

Еквівалент (від грецького «рівнозначний») - це окремий предмет, група предметів або їх певна кількість, які є рівнозначними або відповідають іншим предметам з яких-небудь певним характеристикам і можуть виражати або замінювати їх.
Інструкція
1
Існує кілька варіантів використання терміну «еквівалент». В економічних дисциплінах еквівалент - це один товар, який виражає в собі вартість іншого товару. Загальним еквівалентом є грошові кошти, т.к. в них можна виміряти вартість будь-якого товару. Історично визначення еквівалента було особливо важливим при порівнянні декількох товарів з метою їх подальшого взаємообміну. Спочатку після використання тільки бартерних економічних взаємовідносин у ролі загального еквівалента, тобто предмета, з яким можна було б порівнювати всі товари, застосовувалися найрізноманітніші предмети: худоба, злитки певних металів, хутро хутрових тварин. Визначення власного еквівалента проходило у окремо взятих груп у зв'язку з національними, географічними, економічними особливостями побуту в тій чи іншій місцевості. Поступово еквівалентом всіх товарів стали гроші.
2
У природних науках еквівалент - це кількість певного елемента, реального або умовного, який може з'єднатися з воднем (1 частиною) і має здатність приймати або віддавати одиничний негативний або позитивний заряд в хімічних сполуках. Існує поняття електролітичного еквівалента, який визначає сувору зв'язок між електрикою, які пройшли через певний розчин електролітів і розкладеним під дією електричного струму речовини.
3
У технічних науках використовуються поняття еквівалент мережі і еквівалент антени, які являють собою технічні пристрої, які замінять собою реальні прототипи для визначення випробувань приладів.
4
У лінгвістиці - це одиниця мови (слово, словосполучення), здатна повністю замінити іншу одиницю мовлення - тобто еквівалентне слово. Наприклад: «абияк» - це еквівалент слова «недбало».
5
У психології існує поняття «принцип еквівалентності». Це дії в свідомості людини, які відносяться до однієї підгрупи збудження і можуть взаимозаменяться.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=y_8VeWkr0Rk