Що таке моделювання.

Термін «моделювання» вживається в різному контексті. Наприклад, гурток моделювання, моделювання ситуації, моделювання одягу, математичне моделювання. Що ж спільного між всіма цими фразами?
Інструкція
1
Моделюванням може називатися як процес створення моделі, так і процес її використання. З урахуванням того, що термін «модель» багатозначний сам по собі, настільки ж багатогранним може бути і моделювання.
2
Якщо мова йде про створення масштабних моделей, то у слова «моделювання» з'являється синонім - «моделизм». Але дані терміни не рівнозначні навіть у цьому випадку. Моделізмом можна назвати лише саме хобі чи творчий напрямок, але не творчий процес, здійснюваний в його рамках. Моделюванням в даному сенсі цього слова всерйоз захоплюються не лише діти, а й дорослі. Виготовляються ними моделі не є іграшками, оскільки не призначені для гри і не розраховані на неї. Спроба пограти з такою моделлю нерідко закінчується плачевно для останньої.
3
Моделюванням також називається процес розробки нових моделей одягу, взуття, аксесуарів. Так звана мода створюється штучно і змушує представниць прекрасної статі, та й не тільки їх, змінювати одяг і взуття не в міру зношування, а значно частіше - у міру виходу на ринок нових моделей.
4
Математичним моделюванням називається процес виявлення закономірностей фізичних і хімічних явищ, роботи різних механізмів, і т.п. і вираз їх у вигляді сукупності формул. Потім шляхом обчислень можна передбачити поведінку тієї чи іншої системи при тому чи іншому поєднанні параметрів. Якщо потрібні дуже складні обчислення, будують, зазвичай в зменшеному масштабі, реальну систему, яка підпорядковується тим самим закономірностям, але не завжди використовує ті ж явища і здійснюють математичне моделювання з її допомогою.
5
моделювання ситуацій, зокрема, складних і потенційно небезпечних, здійснюють з метою вироблення алгоритмів поведінки у випадку, якщо така ситуація виникне насправді. Таке моделювання також може бути математичним, але не завжди. Наприклад, екіпажі космічних кораблів, підводних човнів тренують за допомогою точних копій інтер'єрів цих об'єктів, що знаходяться на землі, а вихід у відкритий космос імітують за допомогою басейнів, використовуючи важкі водолазні костюми в якості аналогів скафандрів. Одним з найбільш масштабних проектів по моделюванню став нещодавно завершився експеримент "Марс-500».
6
З терміном «моделювання» пов'язано кілька похідних термінів, які в жодному разі не можна плутати між собою. Особа, що займається моделюванням як синонімом моделізму, називається моделізмом. Проектування одягу здійснює модельєр. А моделі для отримання ливарних форм виготовляє модельщик.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=7bKDmlTTapE