Як добути воду.

Людина на 70% складається з води. Саме тому її відсутність може привести до загибелі набагато швидше, ніж відсутність їжі. Уміння знаходити воду завжди було важливо, не втратило воно актуальності й сьогодні. Адже кожен з нас може потрапити в непередбачену ситуацію, опинитися відірваним від цивілізації. Тоді щоб вижити, потрібно знайти воду.
Інструкція
1
Зазвичай туристи не беруть з собою багато води, сподіваючись поповнити запаси в водоймах, які зустрінуться на їхньому шляху. Але що якщо ви заблукали, а навколо немає ні річок, ні струмків, ні озер, ні навіть боліт? Австралієць Бріан Ковадж запропонував дуже ефективний спосіб. Але для його реалізації у вас з собою повинен бути поліетиленовий пакет.Оберніте пакетом гілку будь-якого дерева. Треба тільки переконатися, що листя на цьому дереві достатньо густа. У підстави пакет повинен бути зав'язаний дуже туго. Горловину слід розташувати нагорі. Зробили? Тепер чекайте. В пакеті (в його нижньому куті) обов'язково буде збиратися волога, що випаровується листям. Якщо пощастить, в добу зберете літр води. Якщо ні - все одно добудете стільки, щоб не померти від спраги.
2
Припустимо, у вас немає пакета. Тоді допоможе тканину, переважно бавовняна. Її треба щільно обв'язати навколо литок і щиколоток і ходити по мокрій траві. Якщо навколо сухо, здійснюйте збір раннім ранком, коли на траві лежить роса. Коли ганчірка стане вологою, відіжміть воду або висмокчіть її. У дощ все простіше - треба обмотати тканиною стовбур дерева. Вода стікатиме по ньому і вбиратися в тканину. Можна ще поставити внизу ємність для збору.
3
Якщо ви опинилися не в лісі, а в пустелі, зневірятися не треба. Знайти воду можна і там. Потрібно тільки бути уважним. Справа в тому, що якщо десь в пустелі недалеко від поверхні є вода, про це розкажуть деякі ознаки. Поблизу грунтових вод зазвичай рояться мошки і комарі, поблизу є рослинність, наприклад, рогози, верби, бузина, ситники і солянка. Копайте поблизу цих або інших рослин і знайдете воду. Також можна копати в висохлих руслах та улоговинах біля підніжжя барханів з підвітряного боку. Там теж є грунтові води.
Зверніть увагу
Рано вранці до джерела води злітаються птахи. Постежите за ними.