Як укладати плитку мозаїку.

Перша мозаїка з'явилася в Стародавньому Вавілоні ще до нашої ери. Зразки її збереглися практично неушкодженими - прекрасна можливість помилуватися майстерністю стародавніх майстрів. Сьогодні мозаїчна плитка використовується практично повсюдно, але для правильної і красивої укладки потрібно певний майстерність.
Вам знадобиться
 • - зубчастий шпатель;
 • - клей для укладання плитки;
 • - щітка з нейлоновою щетиною;
 • - губка;
 • - універсальний ніж;
 • - жорстка гумова гладилка;
 • - суха ганчірка;
 • - м'яка ганчірка для полірування;
 • - дерев'яний брусок або молоток.
Інструкція
1
Попередньо підготуйте поверхню, на яку будете укладати плитку. Вона повинна бути рівною і сухою. Допустима температура для укладання плитки від + 5 ° С до + 30 ° С.
2
Тепер за допомогою шпателя розмазують рухами нанесіть клей на поверхню, наприклад, на стіну. Врахуйте, покривати потрібно тільки ту ділянку стіни, який ви встигнете обробити за 10-15 хвилин.
3
Нанесіть клей на зворотну сторону плитки - для цього зручно використовувати рівний кінець шпателя. Спосіб подвійного нанесення клею підходить для всіх видів плитки, але для прозорої та напівпрозорої він обов'язковий. В іншому випадку крізь плитку будуть просвічувати смуги клею. Подвійне нанесення поліпшить зчеплення між плиткою і поверхнею.
4
Тепер накладайте на клей плитку паперової стороною назовні. Не тягніть, розчин висохне, і плитка нещільно прикріпиться до стіни або іншій поверхні. Якщо є необхідність, подровняйте плитку. Потім обережно постукайте по ній дерев'яним бруском або молотком, щоб вирівняти поверхню і добитися повного прикріплення.
5
Простукаєте і місця з'єднання окремих музичних листів, щоб зробити рівною всю площу облицювання і попередити утворення повітряних бульбашок між плиткою і розчином. Кожен плитковий лист повинен бути викладений таким чином, щоб затирочні шви вийшли рівними і однаковими за розміром.
6
Через 20 хвилин обережно, щоб не зрушити плитку з місця, протріть її вологою губкою. Коли паперове покриття потемніє, тобто просочиться водою, зніміть його, потягнувши за кут вниз по діагоналі. Якщо папір йде з трудом, знову намочіть її губкою. Зачекавши ще пару хвилин, видаліть весь папір з прикріпленого ділянки плитки. Потім відразу ж подправьте шви - вони повинні знаходитися на одному рівні.
7
Через 24-48 годин приступайте до нанесення затірки. Очистіть плитку від клею і залишків паперу за допомогою щітки і вологої губки. Надлишки клею обережно видаліть універсальним ножем. Жорсткої гладилкою розподіліть затірку по поверхні плитки під кутом 45 °. Почекайте 20 хвилин і приступайте до видалення надлишків затірки.
8
Протріть мозаїку сухою ганчіркою, потім протріть її вологою губкою і ще раз витріть сухою ганчіркою. Дайте чистої плитці висохнути і через 15 хвилин відполіруйте її до блиску м'якою тканиною. Не тягніть з поліруванням, інакше наліт з плитки буде дуже важко видалити.
Зверніть увагу
Щоб приховати надлишки клею, які можуть виступити над поверхнею плитки, підбирайте цементний розчин і ґрунтовку підходящого до плитки кольору.
Корисна порада
Вибираючи клей, враховуйте умови навколишнього плитку середовища: перепади температур і вологість. Клей повинен ідеально підходити до поверхні, на яку ви викладаєте плитку. Якщо укладаєте скляну плитку, вибирайте латексний клей.
Мозаїчна плитка - це малюнок, зроблений з фрагментів різних матеріалів (кераміки, скла, металу або каменю), які кріпляться до сітчастої або паперовій основі. Така плитка є оригінальним способом прикраси інтер'єру і в даний час досить часто застосовується для обробки приміщень.
Вам знадобиться
 • - мозаїчна плитка;
 • - клей для плитки;
 • - скребок для клею;
 • - будівельна терка;
 • - готовий розчин;
 • - волога ганчірка;
 • - рівень;
 • - суха ганчір'я;
 • - роздільники.
Інструкція
1
Перед тим як укладати плитку обов'язково вирівняйте поверхню ґрунтовкою. Далі починайте наносити клей, це можна робити декількома способами: на саму плитку, на поверхню стіни і подвійним нанесенням. На шпатель нанесіть невелику кількість клею і розмажте його по зворотній стороні плитки. Потім за допомогою зубчастого шпателя нанесіть клей на стіну і добре його розрівняйте.
2
Після нанесення клеїть розчину наклейте плитку на поверхню стін так, щоб паперова сторона була зверху. Вирівняйте даний лист і добре притисніть його до стіни. Намагайтеся кріпити всі аркуші плитки з однаковою силою.
3
Зачекайте 20 хвилин, а потім протріть паперову поверхню вологою ганчіркою або обприскайте з пульверизатора. Дочекайтеся, поки папір стане темною, і спробуйте її зняти. Якщо не вийде, повторіть процедуру зволоження ще раз. У процесі зняття папери можуть виникнути викривлення мозаїки, які потрібно виправити до того, як розчин застигне.
4
Після висихання клею за допомогою щітки або вологої ганчірки видаліть залишки розчину, що клеїть і паперу з поверхні мозаїчної плитки. На спеціальну гумову терку (шпатель) нанесіть затірку і розподіліть її по всій покладеної площі між швами. Через 15-20 хвилин очистіть плитку від зайвої затірки вологою губкою або ганчіркою. Після висихання відполіруйте поверхню сухою ганчіркою.
Зверніть увагу
Не відкладайте полірування й очищення плитки, так як згодом буде важко видалити наліт. Укладання мозаїчної плитки - досить копітка робота, вимагає необхідних навичок і знань, тому рекомендується довірити цю роботу професіоналам.
Корисна порада
Частина клею може просочуватися крізь шви, тому намагайтеся підібрати його в колір до плитки, щоб виступив розчин не сильно виділявся на поверхні плитки.