Як запаяти мікросхему.

Пайка інтегральних мікросхем з досить великим кроком висновків цілком може бути здійснена в домашніх умовах. Головне правильно вибрати для цього паяльник і виробити навички його використання.
Інструкція
1
Вибираючи паяльник, пам'ятайте, що діаметр жала значно важливіше потужності. Малопотужним паяльником з великим жалом паяти мікросхеми менш зручно, ніж хай і потужним, але з жалом меншого діаметра. Проте, купувати інструмент потужністю понад 30 Вт немає сенсу - він буде перегріватися, що зробить пайку практично неможливою. Дуже зручні паяльні станції з автоматичною стабілізацією температури. В них застосовуються більш потужні паяльники, але вони для підтримки постійної температури періодично включаються і вимикаються, подібно прасок. Встановлюйте таку температуру, на яку розрахований використовуваний вами припой (свинцевий або безсвинцевого).
2
Грамотно виберіть флюс. Він повинен обов'язково бути нейтральним (тобто, не кислотним). Інакше через деякий час після здійснення, здавалося б, бездоганною пайки виникне корозія. Не вірте твердженням, що смивка флюсу вирішить цю проблему, оскільки змити кислоту повністю неможливо.
3
Пайку мікросхеми, призначеної для установки в отвори плати, здійснюйте так. Спочатку повністю переконайтеся, що вона орієнтована правильно. Якщо випадково впаяти її в перевернутому вигляді, випаяти її буде дуже важко. На всякий випадок при установці мікросхеми НЕ загинайте її висновки із зворотного боку - раптом випайки все ж знадобиться.
4
Висновки, призначені для подачі живлення, впаяти першими. Лише потім здійсніть ту ж операцію щодо інших висновків. Якщо мікросхема чутлива до статичної електрики, використовуйте спеціальний браслет, підключений через мегаомний резистор до загального проведення плати.
5
Не допускайте замикання висновків мікросхеми між собою припоєм. Якщо це, все ж, сталося, покрийте перемичку великою кількістю флюсу, а потім поперемінно нагрівайте висновки, поки вони не розімкнуться. Тут може також допомогти спеціальний пристрій для відсмоктування припою, мідна оплетка і навіть зубочистка. Дистанційні надлишки припою можна використовувати повторно.
6
Мікросхеми для поверхневого монтажу необхідно спочатку притиснути до плати, припаяти кілька висновків, і лише потім можна паяти решта без додатка зусилля. Якщо мікросхема дуже маленька, притискайте її не пальцями, а пінцетом, щоб не обпектися. При бажанні, чи не свердлите отвори в платі навіть в тому випадку, якщо мікросхема на це розрахована. Відігніть її висновки вбік, після чого їх буде можна припаяти до контактних площадок.