Як полегшити клапани.

В даний час для любителів тюнінгу автомобілів немає кордонів. Різні автомагазини пропонують величезний вибір запчастин для доопрацювання підвіски, двигуна, салону - все залежить від можливості і бажання платити гроші. Але тюнінг буває не тільки зовнішній, можна, наприклад, поліпшити роботу двигуна на високих оборотах за допомогою полегшених клапанів.
Інструкція
1
Справа в тому, що серійні клапани мають порівняно велику вагу, який не заважає роботі двигуна в цілому. Однак, поставивши полегшені клапани, ви відразу відчуєте різницю, адже навіть якщо обороти будуть «зашкалювати», зменшується ризик зіпсувати двигун. Важливо, щоб ви добре уявляли, що дають модернізовані клапани. По-перше, полегшений клапан на високих оборотах не зависне. По-друге, збільшується здатність пропускати повітря і відпрацьовані гази, а, отже - збільшується потужність двигуна. Крім усього цього збільшується ресурс роботи двигуна в цілому, так як знижується навантаження на інші деталі клапанного механізму, як показує практика.
2
Придбайте в магазинах автозапчастин вже готові полегшені клапани, але їх ціна може виявитися високою. Деякі клапани виготовляються з титану, а титан - метал легкий, але не міцний. Тому титанові клапани можуть виявитися несумісними з серійними конструкціями головок блоку циліндрів.
3
Маючи під рукою потрібні інструменти, можна полегшити клапани самостійно. Вийміть «рідні» клапани і відшліфуйте їх стрижні і тарілки, а також видаліть «зайвий» метал, шляхом додання клапану трохи іншої форми. Метал видаляйте в тому місці, де стрижень з'єднується з тарілкою. Після такої обробки клапан виходить схожим на букву «Т». Можна зробити і більш плавний перехід на працездатність це не вплине, ваша задача просто зберегти форму, зменшивши при цьому вага деталі.
4
Разом з тюнінгом клапанів можна полегшити інші деталі клапанного механізму, наприклад, штовхачі клапанів (рокера). Звичайно ж, доопрацювання клапанів, зняття та установку їх на автомобіль краще довірити грамотним і тлумачним фахівцям, якщо хочете їздити на автомобілі довго і з задоволенням.