Як визначити зимову гуму.

В цілісному комплекті вашого автомобіля гума грає далеко не останню роль. Від того як контактують колеса з поверхнею дорожнього полотна, залежатиме і ваша особиста безпека, і керованість машини. Подібно до того, як люди змінюють взуття у зв'язку зі зміною сезону, автомобілю треба змінити гуму.
Інструкція
1
Помацайте шини, відчуйте поверхню покришки навпомацки. Оскільки у складі зимової гуми набагато більше міститься каучуку, вона м'якше. Якраз тому вона залишається еластичною навіть у сильні морози. При високих же температурах вона, навпаки, може почати плавитися. Так що в літню спеку автомобіль на зимовій гумі ризикує втратити стійкість. Літня гума створена працювати по твердій і сухій поверхні. Зносостійкість у неї дуже велика. Але біда в тому, що в холодні сезони вона твердне. Якщо користуватися їй взимку, починаються проблеми в управлінні машиною. Збільшується ймовірність проколу шини, занесення на дорозі. Аж до аварії.
2
Визначити сезонну приналежність можна і по малюнку протектора. Протектором називається зовнішній шар шини з канавками й виступами. Справа в тому, що у літніх шин він порізаний не так сильно і глибоко. Так вони забезпечують автомобілю великий контакт з дорогою, опірність коченню, безшумність. У зимових же протектор набагато глибше. Канавок і шашечок дуже багато. З їх допомогою з-під коліс видавлюватиметься сніг.
3
Ще на зимових шинах ви побачите в прорізи у багато рядів. Це ламелі. На засніжених і зледенілих ділянках вони покращують зчеплення з дорогою. Також на зимовій гумі можна побачити шипи, на літній їх не буває. На слизьких поверхнях вони додають стійкості, динаміки і гальмівних властивостей вашому автомобілю, хоча останнім часом все більше число водіїв віддає перевагу нешипованим варіантам зимових шин.
4
Не зайвим буде звернути увагу і на бічну маркування. Тим, хто розуміє англійську мову, легко буде помітити написи «Winter», «Mud + Snow», "M & S". Для тих, хто не розуміє, на зимових резинах малюються сніжинки, на літніх - сонце. Але дуже часто написами «Mud + Snow», "M & S" виробниками маркується всесезонна гума. Це треба враховувати.
Корисна порада
1. Не можна їздити на літній взимку і на зимовій влітку. Цим ви піддаєте небезпеці всіх учасників дорожнього двіженія.2. Міняти зимову гуму на літню потрібно в теплі, при +10 градусах.3. Обов'язково потрібно цікавитися заводом виробником і тим, як його рекомендують професіонали.