Як підтримувати на уроці дисципліну.

У дітей стільки енергії, що часто вона б'є через край. І вчителю дуже складно утримувати увагу на темі уроку, особливо їли він викладає складний предмет - алгебру, фізику, геометрію або хімію.
Інструкція
1
Як тільки ви помітили, що учні почали шепотітися, відволікатися, займатися сторонніми справами, змініть тему розмови. Якщо ви пояснювали способи вирішення складних завдань або рівнянь, переходите до практики. Викличте до дошки тих, хто найбільше заважав проведенню уроку. Напишіть приклад чи формулу і попросіть хлопців вирішити їх. Обов'язково підказуйте, якщо ці завдання учні бачать вперше.
2
Якщо ви викладаєте в молодших класах, відсутність дисципліни на уроці може говорити про те, що діти просто втомилися сидіти на одному місці в одній позі. Проведіть невелику зарядку. Нехай учні стануть біля парт, піднімуть руки вгору, опустять вниз. Зроблять кілька присідань. Побігають навколо столів паровозиком. Під час вправ включите веселу музику, щоб переключити увагу малюків з предмета на вправи. П'ять хвилин фізичної розрядки цілком вистачить, щоб залишився до дзвінка час пройшов в тиші і спокої.
3
Завойовуйте авторитет в учнів. Не сваріться, не підвищуйте голос. Спокійно і строго поясніть, чому потрібно зробити так, як говорите ви. Намагайтеся до кожного школяра знайти свій підхід. Станьте хлопцям старшим товаришем, на якого можна в усьому покластися. Тоді вони почнуть поважати вас і той предмет, який ви викладаєте.
4
Урізноманітніть навчальну програму практичними заняттями, підготуйте цікаві посібники, придумайте складні логічні завдання. Стимулюйте спільна творчість. Тоді ваші уроки стануть цікаві хлопцям, вони самі будуть підтримувати дисципліну, борючись з її порушниками.
Корисна порада
Найкраще налагоджувати з дітьми контакт в неформальній обстановці. Походи до музеїв, кіно, виїзди на природу, сприяють зближенню учнів з учителем. Дорослих, що заслужили авторитет, хлопці починають сприймати як лідерів і намагаються не доставляти їм занепокоєння.
Дисципліна - важлива складова процесу навчання, виховання. Адже там, де зібралася група людей, настає шум і гам, бо всі говорять одночасно, спілкуються в різних підгрупах, починають переміщатися по приміщенню. Тому, щоб утримати дисципліну в групі (будь це група дошкільного віку, шкільний клас, група студентів або ін.), Треба тримати увагу всіх співгрупниками все відведений вам час.
Інструкція
1
Привернути увагу до себе - це перше, що потрібно зробити для підтримки дисципліни. Якщо вас не помітили відразу, голосно (але не в підвищеному тоні) привітайтеся з групою. І відразу почніть розмову, не вичікуючи підступних та уїдливих запитань на свою адресу. Якщо таке вже сталося, постарайтеся спокійно, врівноважено, але дотепно, відповісти розумнику. І продовжуйте повествованіе.Займіте тверду, впевнену позицію «Я - вчитель, ти - учень». Тримайтеся на відстані, не допускаючи панібратства, поглумок від слухачів. Але не виходьте з себе, не дозволяйте собі кричати, ображати провинилисяучнів. Якщо колючості повторюються неодноразово, залиште після заняття хулігана і поговоріть з ним наодинці, з'ясувавши причину такого ставлення до вас.
2
Ідеальна тиша в аудиторії настане тільки тоді, коли слухачам стане цікаво бути присутнім на занятті. Тому ретельно готуйтеся до кожного «побачення» з учнями. Застосовуйте сучасні технології: інтернет, інтерактивне спілкування, комп'ютерні та мультимедійні технології, проводите цікаві досліди. Зробіть так, щоб від ваших уроків (хай і нецікавого і складного теоретичного змісту) відкривалися роти учнів. Заняття повинні бути яскравими, запам'ятовуються, наочними.
3
Намагайтеся на своїх заняттях бути не доповідачем інформації, а співрозмовником у діалозі. Спілкуйтеся з аудиторією в процесі заняття, задавайте їм питання, приймайте і відповідайте на їхні запитання. Це приверне увагу окремих, найбільш слабо мотивованих до ваших занять слухачів. Умійте відволіктися на секунду від теорії уроку, дати перепочинок своїм учням. Розкажіть веселу історію, анекдот (пристойний) на певну тему. Тільки робіть це доречно і вчасно присік розвал дисципліни, організовуючи продовження уроку.
4
Чи не виганяйте самих зацікавилися слухачів відразу після дзвінка, вислухайте їх, дайте пораду, дайте відповідь на питання. Це буде своєрідним запрошенням на наступні ваші уроки.