Як записувати лекцію.

Лекційні заняття складають основу процесу навчання у вищих навчальних закладах. Часто чутні скарги студентів на те, що вони не встигають записувати, не розчули слово та інші. Для успішної здачі сесії за власними конспектами необхідно навчитися записувати лекції так, щоб в них було легко розібратися і знайти важливі моменти.
Інструкція
1
конспектують самостійно. Перший і найважливіший пункт на шляху до отримання успішного конспекту - ваша особиста робота над ним. Переписування лекцій звичайно дає лише віддалене уявлення про предмет розмови. Плюс до всього, записуючи обдумані фрази, мозок автоматично вносить їх в пам'ять, і на сесії студентам, які відвідують і записуючим лекції, буде набагато простіше.
2
Сідайте ближче. Лектори бувають різні, і деякі з низ зовсім не орієнтуються на розміри аудиторії і кількість людей. Тому варто вибирати місце на перших трьох-чотирьох рядах. Так ви почує кожне слово, отримаєте можливість задати питання, а також допоможете викладачеві запам'ятати ваше обличчя, що допоможе при здачі заліків та іспитів.
3
Скорочуйте. Швидкість мови перевищує швидкість письма, не намагайтеся записувати все сказане лектором. Для спрощення конспектування варто вводити скорочення. Придумайте свою систему, щоб пізніше не плутатися в неясних буквах з точками. Це можуть бути «ін.» - Інше, «мб» - може бути, «гос-во» - держава і так далі.
4
вловлювати основні думки. Не займайтеся зайвою працею, не всі слова лектора повинні опинитися у вашій зошити. Викладачі спеціально розбавляють свою промову, щоб в цей час студенти встигали дописати важливу думку. Найчастіше основні моменти виділяються інтонацією або ж фразами типу «відзначимо важливий момент» або «слід пам'ятати».
5
Не відволікайтеся. Зосередження уваги на мовлення викладача - важливий фактор в написанні успішного конспекту. Забудьте про телефон, КПК і сусіда. Так ви досить просто вислухайте суть теми і без праці запишіть основні моменти, решта ж відкладеться в голові.
6
Виділяйте. При конспектування слід розділяти лекцію на пункти, так як суцільний текст забирає більше часу при прочитанні і сприйнятті. Обзаведіться кольоровими маркерами і підкреслюйте пункти та важливі думки по темі.
Викладачів умовно можна поділити на дві категорії: одні хочуть донести до слухачів знання, інші просто проводять заняття. Перші відрізняються тим, що щиро хочуть зацікавити студентів своїм предметом. Але одних тільки знань для цього мало.
Вам знадобиться
  • Книги, конспекти.
Інструкція
1
Запишіть дані, які стосуються предмета лекції.
2
Розташуйте інформацію в логічному порядку. Вибудовуйте будь-яку тему за принципом «від простого до складного».
3
Залиште в записах тільки важливі пункти. Це необхідно зробити, т.к. формат лекції обмежений тимчасовими рамками.
4
Підготуйте до кожного пункту «пояснення на пальцях». В ідеалі вас повинен зрозуміти першокласник. Підберіть приклади, що стосуються побутового життя. Об'єднання молекул можна порівняти з союзом чоловіка і жінки; в творах Ломоносова знаходити зв'язок з сьогоднішнім днем і т.д.
5
Будьте неформальні, заплануйте участь студентів в лекції. Наприклад, в методиці викладання літератури є цікавий прийом. Розглядаючи творчість якогось автора, можна поставити запитання: «З чим у вас асоціюється прізвище цього автора?» Керуючи дискусією, педагог може вийти до потрібної відправної точки. У підсумку учні залучені в діалог, а це 50% успіху. Можете придумати аналогічні прийоми самостійно або знайти їх у методичній літературі.
6
Підготуйте вступ і висновок лекції. У вступі необхідно сказати про важливість предмета, в ув'язненні - підвести підсумки.
7
Урізноманітніть формат проведення. Влаштовуйте лекції на природі, в холі інституту або іншому несподіваному місці. Це напевно зацікавить студентів і змусить їх прислухатися. Єдиний момент, який треба враховувати - наскільки виправданий відмова від традиційної аудиторії. Якщо не виправданий, краще не експериментувати, інакше цікавість студентів швидко пропаде.
8
Робіть лекцію цікавою. Якщо з року в рік розповідаєте одні й ті ж речі, будь-який, навіть самий захоплюючий матеріал набридне, отже, не зможете зацікавити учнів. Тому придумуйте нові приклади, стежте за розвитком науки, доносите новини до слухачів.
Корисна порада
Щоб провести гарне півторагодинне заняття, треба готуватися три, а може бути, і чотири з половиною години. Надалі будете читати цю лекцію для інших студентів і на підготовку знадобиться менше часу.