Як зробити сир з кислого молока. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Сир - дивовижний за своїми якостями і смаком продукт. Але є чимало людей, які не надто добре ставляться до нього. Причини тут можуть бути різні, і одна з них полягає в тому, що ці люди ніколи не пробували справжнього домашнього сиру. Його смак не йде ні в яке порівняння зі смаком магазинного продукту.
Вам знадобиться
    • 3 літри сирого домашнього молока
    • шматочок чорного хліба,
    • марля,
    • банку,
    • каструля.
Інструкція
1
Купіть 3 літри якісного неотсепарірованного (незнятого) молока. Ви повинні бути на 100% впевнені в якості продукту, оскільки кип'ятити його ні в якому разі не можна.
2
Банку з молоком поставте в тепле місце на добу-дві (взимку часом може доходити до 4 діб). Для більш швидкого сквашування покладіть в молоко невеликий шматочок чорного житнього хліба без добавок.
3
Не заважайте молоку скисати. Поки воно перетворюється в кисляк, його не можна перемішувати і якось турбувати. Кисляк готова, коли в ній з'явилися вертикальні «ходи», утворювані бульбашками, що піднімаються з нижньої частини банки.
4
Обережно ложкою (краще дерев'яною) зніміть утворилися на поверхні вершки. Їх має бути близько чверті банки. Якщо менше, значить, ваше молоко було знято/сепарованого або сдоено у недавно готелем корови.
5
Відправте вершки в холодильник застигати. З них вийде першокласна домашня сметана - ідеальне доповнення до домашнього сиру або сирників з нього.
6
Вилийте кисляк у об'ємну металеву каструлю. Зверніть увагу: вона не повинна не виливатися з банки, а як би витрушувати. Рідка кисляк чи не перетвориться в сир.
7
Увімкніть плиту, виставивши найменшу температуру. Поставте кисляк на вогонь. Ваше завдання - злегка прогріти масу.
8
Через 10 хвилин перевірте температуру. Це можна зробити, опустивши палець в кисляк, перед цим акуратно її перемішавши. Під час перемішування не водіть ложкою по колу, а намагайтеся діяти у вертикальній площині. Маса повинна бути злегка теплой.Вместо цього можна помацати боки каструлі. Низ її повинен бути середньої температури, а верхній край ледь теплим. Якщо температура недостатня, залиште рідину на плиті ще на 3-4 хвилини. Дуже важливо не перегріти продукт.
9
Вимкнувши грубку, відправте кисляк остигати. Поставте каструлю з масою в тепле місце і на добу забудьте про неї.
10
Через 24 години дістаньте посуд з сирною масою. До цього часу простокваша розшарується. Зверху буде щільний сир, знизу сироватка.
11
Візьміть велику миску і накрийте її шаром (краще 3-4) марлі. Злийте в неї вміст каструлі. Сироватка стече в миску, а в тканині залишиться сир.
12
Зауважте кінці марлі так, щоб у вас вийшов мішечок з сиром. Підвісьте його над мискою і залиште стікати. Сир готовий, коли з марлевого мішечка перестане сочитися рідина.