Як склеїти фанеру.

Необхідність у склеювання фанери може бути викликана різними причинами. Цю операцію цілком можливо провести самостійно в домашніх умовах. Як же правильно склеїти фанеру?
Вам знадобиться
  • - валик або пензель;
  • - затискачі або струбцини;
  • - оліфа або рослинне масло;
  • - знежирений сир;
  • - нашатирний спирт;
  • - наждачний папір
Інструкція
1
Оберіть клейКлеі, використовувані для склеювання фанери, можна розділити на дві групи. В основі білкових клеїв лежать продукти тваринного походження. Казеїновий варіант білкового клею отримують з знежиреного сиру. Білковий - з крові тварин. Існує також комбінований альбумін-казеїновий варіант. У всіх випадках вихідною сировиною для виготовлення клеїв цієї групи служить білок, який міститься в крові або молоці жівотних.Сінтетіческіе клеї виготовляються з штучних фенолоформальдегідних і карбамидоформальдегидних смол. Слід пам'ятати, що вибір марки клею залежить від вологості повітря в приміщенні, де буде використовуватися готова конструкція, а також від необхідного ступеня міцності готового виробу.
2
Рівномірно і акуратно нанесіть шар клею на склеювані поверхні за допомогою кисті або валика. Щільно притисніть їх один до одного, використовуючи струбцини або затискачі. Приберіть надлишки клею.
3
Якщо з якихось причин у вас немає можливості придбати готовий клей для фанери, виготовити казеїновий клей цілком можливо в домашніх умовах. Для цього необхідно взяти знежирений сир і змішати його з нашатирним спиртом в пропорції 4: 1. Намажте деталі отриманою масою і міцно притисніть один до другу.Для склеювання поверхонь, що піддаються впливу вологи, виготовляють клей іншого складу. Візьміть столярний клей і нагрійте його. Додайте оліфу або рослинне масло в пропорції 4: 1.
4
Слід знати, що склеювати ламіновану фанеру не рекомендується - її плівковий шар, за своїми фізичними характеристиками, не придатний для подібної операції. При необхідності склеїти ламіновану фанеру необхідно зняти шар ламінату до деревини за допомогою наждачного паперу. Ретельно просушіть і очистіть поверхню. Використовуйте епоксидний клей.