Як містити лемура.

Серед екзотичних вихованців самими оригінальними вважаються лемури - незвичайно симпатичні звірята загону приматів. Вони приваблюють любителів домашніх тварин своєї яскравим забарвленням, товстим хвостом і смішний мордочкою. У неволі можна утримувати такі види: краснобрюхой, чорного, котячого та лемура-монгоца. Перш ніж заводити його будинку, потрібно уважно ознайомитися з правилами догляду.
Інструкція
1
При покупці лемура враховуйте, що самці поводяться спокійніше, ніж самки. Переконайтеся, що тварина було вирощено в неволі. Іноді диких лемурів ловлять в джунглях Мадагаскару і перевозять контрабандою. Запитайте про породу примата, дізнайтеся, яким він стане, коли виросте.
2
Купуйте клітку для мавп невеликого розміру (прути не повинні бути металевими), розмістіть в ній кілька гілок дерев, канати, поперечини, щоб лемур міг лазити по них. Зробіть йому спальне місце - знайдіть відповідний за розміром ящик, покладіть усередину вату або сухе сіно. Клітку поставте в тепле кут, де не буває протягів. Лемури чутливі до холоду і часто хворіють застудами, адже це тропічні тварини. Але в теплій квартирі їм буде комфортно. Слідкуйте за чистотою клітини - її потрібно часто прибирати, протирати підлогу і насипати тирсу. Зручно мати знімний піддон в клітині, так легше її мити. Бажано встановити ультрафіолетові лампи, так звірок буде більш активним.
3
Поставте в клітку кілька годівниць і поїлку зі скла, порцеляни або іншого матеріалу, крім металу. Лемури - нічні тварини, тому їх слід годувати вночі. Але при бажанні можна привчити його їсти вдень. Не змушуйте тварина приймати їжу, дочекайтеся, поки він сам не захоче. У його раціоні має бути м'ясо, хліб, молоко, кефір, варений рис, овочі і фрукти. Також давайте лемурів пташині яйця. Часто ці примати ловлять і їдять комах. Слідкуйте, щоб меню було збалансованим: містило 35% кисломолочних продуктів, 35% рослинної їжі і 35% комах. Не давайте їм ласощі зі столу, так як більшість лемурів - алергіки.
4
Домашні лемури досить спокійні і неконфліктні. Їх можна часто випускати з клітки - вони, як правило, нічого не ламають і не псують. Це товариські тварини, вони швидко звикають до господаря і починають нудьгувати, якщо людей довго немає в квартирі. Але якщо завести одностатеве пару приматів, вони будуть спілкуватися один з одним.
5
Лемури звикли ходити в туалет там, де їм хочеться. Перевчити їх навряд чи вийде, звірок швидше розсердиться, але не перестане чинити по-своєму. Серед інших мінусів примата - хороші вокальні здібності, які він може демонструвати довго і голосно. Деякі породи мовчазні, інші відрізняються широким діапазоном голосу і любов'ю до концертів.