Як укласти підлогу на лаги. вирівнювання підлоги під ламінат брусками 50х50.

Укладання підлоги на лаги має ряд безсумнівних переваг. Така підлога менше розсихається, він тепліший, більш рівний і дозволяє забезпечити кращу звукоізоляцію. Але всі ці переваги мають місце бути тільки при правильному укладанні.
Вам знадобиться
 • - струганий брусок 50х50 мм;
 • - саморізи;
 • - будівельний рівень;
 • - руберойд;
 • - акумуляторна дриль ;
 • - дюбелі;
 • - перфоратор;
 • - ножівка;
 • - молоток;
 • - дюбелі ;
 • - теплоізоляція;
 • - статева дошка або гіпсокартон.
Інструкція
1
Перш ніж приступати до укладання лаг, просушіть всі матеріали при кімнатній температурі протягом 10-14 днів.
2
Очистіть бетонну основу і укладіть на нього руберойд з нахлестом на стіни близько 10 см.
3
Якщо ви хочете укласти теплоізоляцію товщиною 10 см, під лаги необхідно встановити підпірні бруски. Вони встановлюються з кроком 60 см і кріпляться до підлоги за допомогою саморізів довжиною 80-100 мм і дюбелів. Якщо ви не плануєте встановлювати теплоізоляцію або її товщина дорівнює 5 см, можна обійтися без підпірних брусків і укладати лаги прямо на руберойд.
4
Після укладання підпірних брусків починайте укладання лаг. Лаги укладаються докір напрямку світла з вікон на відстані 350-500 мм один від одного. Чим тонше статева дошка, тим менше відстань між лагами.
5
Дуже важливо вирівняти лаги по горизонталі, від цього залежить правильність укладання всього статі. Першу лагу укладає від найвищої точки чорнового статі. Потім на відстані трохи меншому, ніж довжина будівельного рівня укладіть другу лагу і вирівняйте їх по горизонталі. Щоб скорегувати горизонталь, можна використовувати підкладку з руберойду.
6
Потім між цими двома лагами встановіть наступні і обов'язково вирівняйте їх за допомогою рівня. Ніколи не викладайте лаги один за одним, це може стати причиною помилки і неправильного укладання підлоги в подальшому.
7
Уклавши все лаги і переконавшись, що вони лежать горизонтально, приступайте до монтажу лаг. Кріпите їх підпірною брускам або до чорнової підлоги за допомогою довгих саморізів.
8
Між лагами укладіть смуги ізолюючого матеріалу. Він запобіжить появі ефекту «барабана», коли підлога буде укладений. Крім того, підлога з ізоляцією більш теплий.
9
Тепер можна укладати чистову підлогу. Якщо ви плануєте укласти в кімнаті керамічну плитку або ламінат, укладіть на лаги плівку або пергаментний папір. Поперек лагов укладіть чорнову підлогу з струганих дощок. Дошки кріпляться до лагів саморізами з відстанню 3-5 мм, щоб надалі не було скрипу. Зверху укладайте листи водостійкого гіпсокартону. Гіпсокартон кріпите до дощок саморізами вразбежку.
10
Щілини між гіпсокартоном і стінами заповніть монтажною піною. Коли піна затвердіє, зріжте її ножем врівень з підлогою. Тепер можна укладати плитку або ламінат у відповідність з технологією.
11
Паркет укладається прямо на лаги. Перша дошка укладається пазом від себе на відстані 10 мм від стіни. Її необхідно прикріпити до кожної лагу в двох місцях. З боку паза саморіз вкручується на відстані 30 мм від стіни. Капелюшок утопите, потім вона буде прихована під плінтусом. З іншого боку саморіз вкручується в кут гребеня під кутом 45 градусів. Капелюшок необхідно втопити.
12
Далі дошки укладаються за системою «гребінь-паз» з обов'язковим закріпленням до кожної лагу.
13
Дощатий підлогу після укладання циклюется і обробляється лакофарбовими виробами.
Корисна порада
Широка статева дошка виглядає дуже ефектно, але при розсихання підлоги між такими дошками утворюються досить великі щелі.Рулонную теплоізоляцію можна замінити керамзитом.