Як виконувати завдання.

Ентузіазм, трудоголізм або підвищена амбіційність буквально підштовхують нас до того, щоб ми звалювали на себе якомога більше справ і зобов'язань. У підсумку напередодні звітного періоду голова розривається від невиконаних завдань, а "to do list" прагне до довжини рулону шпалер.
Вам знадобиться
  • - органайзер
  • - софт для організації робочого часу (наприклад, таймер ChromoDoro - додаток Google http://clck.ru/9ZC1)
  • - Розклад справ або "to do list "у вигляді таблиці.
  • - стікери і маркери
Інструкція
1
"Тобі і мені" Усі завдання діляться на ті, які потрібно зробити самому, а можна доручити тому, хто менш завантажений. Є така порода надміру відповідальні керівників, які вважають, що вони повинні тягти на собі роботу всього відділу. Так, батьки не дозволяють дітям зав'язувати шнурки, бо у батьків це краще виходить. Не можна обкрадати дитини і не можна позбавляти підлеглого можливості блиснути своїми здібностями. Так само і вдома. Замість того, щоб щовечора обіцяти собі полагодити капає кран, треба викликати сантехніка і викреслити задачу зі списку.
2
"Геть прокрастинація" У цього психологічного феномена багато різновидів і, відповідно, визначень, але загалом і в цілому це небажання приступати до вирішення завдання. Іноді перший крок важко зробити через підсвідоме страху невдачі, іноді це відверте небажання перейти з комфортного стану ліні в дискомфортний. Найчастіше людина говорить собі: "Ось з'їм яблучко, розкладу пасьянс і тоді ...". Потрібно перемкнути мізки. І робити яблучко і пасьянс нагородою за скоєні зусилля. А значить, побутова мантра звучатиме як: "Ось попрацюю 15 хвилин - і з'їм яблучко! Я його заслужив (а)". Але мистецтво тайм-менеджменту дається нелегко.
3
Групи задачВ бізнесі це можуть бути завдання, пов'язані з напрямками роботи (логістика або ціноутворення). У студента - тематичні блоки вивчається. Просунуті домогосподарки ділять квартиру на зони. "Ванна", "коридор", "простір поблизу телевізора" - у кожного індивідуальний підхід. І в кожній зоні витрачатимуть не більше 15 хвилин на наведення порядку. Цього вистачає, щоб легко підтримувати чистоту, економити час і не збожеволіти від почуття провини через невиконані задач. Напроти кожної групи справ добре писати, скільки орієнтовно відсотків роботи виконано. Зримі результати роботи сприяють психологічному комфорту і знімає підвищену тривожність, яка гальмує виконання завдань.
4
МотіваціяЕслі вона є, то технічні хитрощі оптимізують роботу. Якщо з нею проблеми, то розклад, електронні нагадувалки і стікери викликатимуть роздратування. Тому важливо розуміти вигоди від рішення задач, підходити до роботи усвідомлено. Якщо розум блукає, відволікаючись на приємну нісенітницю, то в житті, можливо, не вистачає радостей. Депресивного людині набагато важче бути ефективним. А значить, стимули для вирішення задач, натхнення і особливі позитивний творчий настрій потрібно шукати ззовні.
Зверніть увагу
Усі завдання можна ділити по чотирьом відомим категоріям: важливі і не термінові, важливі і термінові, неважливі і термінові, неважливі і не термінові. Тоді буде простіше розрахувати час реалізації кожного завдання. Головне при цьому не забути вписати п'ятнадцятихвилинні перерви на відпочинок.
Корисна порада
Чи не розпорошуватися. Ми всі намагаємося виправдовувати чужі очікування. Але треба вчитися говорити: "Стоп". Щоб виконувати завдання ефективно, потрібно зосереджуватися на ній повністю. А для цього, як видно, потрібно працювати в одному напрямку, напружуючи всі зусилля розуму для вирішення задач.