Як підібрати керівника.

Кожен директор компанії, змушений перейматися вибором керівника відділу, усвідомлює важливість даного заходу. Посада керівника - це забезпечення безперебійної роботи всього підприємства, в якому пов'язані воєдино відділи, відповідальні за виробництво. Продуктивність підприємства, що працює як годинник, багато в чому залежить від особистостей начальників підрозділів, їх злагодженої роботи та взаємодії.
Інструкція
1
При підборі керівника підрозділу уважно придивіться до особистісних якостей кандидата. Оцініть його комунікабельність, відкритість, готовність обговорити ті чи інші нюанси. Керівник - це в першу чергу комунікатор, а вже в другу - фахівець. Якщо на першій зустрічі кандидат дозволяє собі запізнення, нервову поведінку, сторонні дзвінки по телефону - відповідь ясна, з такою людиною в цій ролі спрацюватися неможливо, навіть якщо його портфоліо виробляє карколомне враження.
2
Якщо до поведінки кандидата немає претензій, найретельнішим чином вивчіть його професійні навички та вміння. З цією метою можна підготувати щось типу екзаменаційних питань, які виявлять глибину знань по темах, актуальних для необхідної посади. Крім того, можна пройтися з кандидатом у відділ, на керівництво яким претендує здобувач, запитати його думку про функціонування тієї чи іншої системи. На місці відразу буде видно ступінь компетентності кандидата як фахівця.
3
Ретельно проаналізуйте записи в трудовій книжці претендента. Добре, якщо майбутній керівник починав свою кар'єру з робочих посад. У такому випадку можна говорити про гарантії розуміння справи, за яку буде нести відповідальність керівник. Крім того, наявність кар'єрного росту - гарна характеристика особистісних якостей.
4
Нарешті, для підтвердження правильності прийнятого рішення запропонуйте здобувачеві укласти контракт з випробувальним терміном. Зазвичай він призначається тривалістю в 3 місяці. Ближче до завершення випробувального терміну проводиться аналіз досягнень відділу за минулий період, можна також опитати співробітників відділу, оцінити якості нового керівника, як за шкалою професіоналізму, так і за його особистісним якостям. Аналіз отриманої інформації дозволить обґрунтовано прийняти рішення про підписання повноцінного контракту.