Що таке урагани.

Ураган - це один з видів природних катаклізмів, що представляє собою швидке і сильне рух повітря. Зона руйнувань при ураганах може досягати декількох сотень кілометрів, а тривалість цього природного явища дуже значна - до 9-12 днів.
Інструкція
1
Особливість урагану як природного явища полягає в тому, що тиск в його центрі надзвичайно низьке. Там розташовується воронка, яка називається «око бурі». Її ширина біля основи досягає 20 - 25 км. Усередині воронки вітри відсутні, зате її стінки являють собою зону сильного обертання протягом десятків кілометрів. За межами стінок швидкість вітру різко падає, зменшується висота грозового хмари. В такому випадку кажуть, що ураган проходить.
2
Швидкість руху ураганів буває різною. Іноді вони недовго стоять на місці, а потім рухаються зі швидкістю від декількох кілометрів на годину до декількох десятків (в середньому - 50-60 км/год). Максимальне просування урагану становить 150 - 200 км/год.
3
Руйнівна діяльність ураганів очевидна. Але найчастіше найбільшу небезпеку представляють супутні явища: ураганні хвилі, рясні опади, снігопади, повені, які призводять до руйнування інфраструктури населених пунктів і часто до людських жертв.
4
Виникає питання: як убезпечити себе під час урагану? При наближенні урагану, як правило, подається «штормове попередження». Отримавши інформацію, закрийте двері, горищні приміщення. Закриті вікна оклейте смужками тканини або паперу. Приберіть з підвіконь, балконів, лоджій важкі і великі предмети, які найбільш травмонебезпечні при падінні. Відключіть газ. Приготуйте прилади і предмети аварійного освітлення: ліхтарі, свічки. В безпечне місце помістіть ємності з питною водою і продукти, що становлять основу сухого пайка. Покладіть на чільне місце медикаменти першої необхідності і перев'язувальний матеріал.
5
Цікавим є той факт, що в місцевості, де часто бувають урагани, майже не будують цегельних і кам'яних індивідуальних будинків, т. К. Полегшена конструкція будинку (з тонких брусків) під час руйнування не здатна завдати великої шкоди здоров'ю господарів , та до того ж швидко відновлюється. Тим не менше, якщо ви перебуваєте в легкій споруді, перейдіть в міцну будівлю або сховайтеся в підвальному приміщенні або підземному спорудженні до закінчення урагану.