Як скласти опитування.

Що таке опитування? Це інструмент, який має на меті збір інформації про цільову аудиторію сайту, а також її думок. Якщо у вас є питання, на який ви можете запропонувати кілька варіантів відповіді, сміливо використовуйте опитування. Це зручно і досить наочно. І результати обробляються автоматично. Крім того, опитування можна використовувати для розваги відвідувачів, задаючи смішні питання і не менш смішні варіанти відповідей. Ось основні рекомендації, які допоможуть вам правильно складати опитування.
Інструкція
1
Не намагайтеся формулювати складнопідрядні пропозиції, які містять кілька умов або питань. В такому випадку люди можуть давати відповідь на те чи інше питання, ігноруючи або попросту «відкидаючи» решта, що може утруднити оцінку думок.
2
Питання має складатися відповідно до правил формальної логіки, а не містити в собі смислових або логічних протиріч, а також парадоксів. Відповіді на таке питання взагалі неможливо буде проаналізувати.
3
Все терміни і поняття в заданому питанні повинні бути однозначними. Їхній зміст повинен відповідати російської мовної практиці, а також бути зрозумілим простій людині.
4
Також не складайте питання типу «Чи хочете ви жити краще?», «Чи хочете ви податків платити менше?», «Чи хочете ви більше заробляти?». Це досить дурні і очевидні питання. А тому й відповіді будуть легко передбачуваними.
5
Питання повинні містити в собі повну інформацію по темі. Якщо опитування буде створений не по темі, то і відповіді на нього втратять всяку інформативність.
6
Намагайтеся уникати питань, варіанти відповідей на які мають оціночних зрушень в негативну чи позитивну сторону. Варіанти відповідей повинні представляти відповідальному на опитування людині рівнозначний вибір.
7
Опитування не повинен чинити тиск на респондента, явне або навіть приховане, а також не повинен якимось чином стосуватися особистих сторін життя людини.
8
Запитання, які вимагають наявності якихось спеціальних знань або нарочито огрубляют проблему, краще не формулювати. Інформація в такому випадку буде некомпетентною.
9
Дотримуйтесь правило повноти опитування: всі питання повинні охоплювати проблему цілком своєї формулюванням. А відповіді просто зобов'язані описувати кожен можливий варіант її вирішення докладно.
10
І остання порада. Відповіді на кожне питання повинні повною мірою відповідати поставленому питання. Адже відповіді на неадекватний за своїм формулюванням, логіці чи/і змістом питання також будуть неадекватними.