Як дресирувати європейських вівчарок.

Європейська вівчарка - собака досить великих розмірів. І незважаючи на свій доброзичливий, спокійний характер, вона вимагає серйозної, планомірної дресирування.
Вам знадобиться
  • - нашийник;
  • - повідець;
  • - ласощі.
Інструкція
1
Почніть дресирувати собаку в щенячьем віці. Деякі навички можна прищепити цуценяті з 1,5-2 місяців.
2
Запам'ятайте кілька правил, перш ніж приступити до дресирування собаки. Не можна вимагати від цуценяти виконання непосильних для нього з фізичного розвитку команд і втомлювати його багаторазовим повторенням одного і того ж прийому. Переходьте до більш складним командам тільки тоді, коли відпрацюєте прості навички. Ні в якому разі не можна вдаряти цуценя рукою або повідцем. Заохочуйте вихованця за гарне виконання команди. Домагайтеся обов'язкового виконання цуценям вашої команди.
3
Привчіть цуценя до клички. Починати це робити треба з місячного віку. Найлегше привчити собаку до прізвисько під час гри. При кожному підкликання давайте цуценяті ласощі і гладьте його. Завжди вимовляєте кличку собаки в призовної інтонації, що не спотворюйте її і не замінюйте ласкавими прізвиськами.
4
Привчіть цуценя до нашийника. Надягати нашийник на собаку необхідно з 2-х місячного віку. Вибирайте м'який, легкий нашийник. Спочатку дайте цуценяті його обнюхати. Перший раз надіньте його під час гри з собакою, щоб не налякати цуценя. Через деякий час нашийник зніміть. З часом собака до нього звикне.
5
Привчіть цуценя до повідця. Вибирайте довгий і мотузковий поводок. Дайте цуценяті його понюхати, а потім непомітно пристебніть до нашийника. Дозвольте цуценяті побігати в нашийнику з повідком. Слідкуйте, щоб він не заплутався. Кілька разів відстібати і пристібайте поводок, поки щеня не перестане його боятися. Ніколи не бийте цуценя повідцем!
6
Привчіть цуценя до команди «Сидіти». Почніть дресирування цій команді у віці собаки 1,5 - 2 місяці. Вимовляєте команду спокійним голосом і одночасно підніміть руку з ласощами над головою цуценя, заносячи її трохи назад. Щеня підніме голову, щоб поглянути на ласощі, і сяде. Як тільки він це зробить, похваліть собаку і погладьте її. Після багаторазових повторень цього прийому щеня засвоїть навик.
7
Привчіть цуценя до команди «Лежати». Хто сидить біля лівої ноги цуценяті покажіть ласощі, стисле в правій руці, протягніть ласощі вперед і вниз, одночасно натискаючи на холку цуценя, не даючи йому встати, і дайте команду «Лежати!». Як тільки песик ляже, почастуєте його ласощами і похваліть. Відпрацюйте команду.
8
Привчіть цуценя не брати з землі харчові покидьки. Для цього візьміть собаку на довгий і легкий поводок, і при кожній спробі що-небудь підняти із землі тут же подайте команду «Фу!» І дерните за поводок. Щеня повинен викинути взятий предмет з рота. Якщо він цього не зробить, руками витягніть у нього взятий предмет, скажіть при цьому команду «Дай!».
Зверніть увагу
Чим раніше почнете процес дресирування цуценяти, тим легше їй буде засвоїти основні команди.
Корисна порада
Сьогодні практично в кожному місті є спеціальні майданчики для дресирування собак. Там вам буде зручніше навчати вівчарку, і ви можете попросити поради досвідчених дресирувальників.